Сироїд оприлюднила план звільнення Криму й Донбасу

172
Віце-спікер ВРУ Оксана Сироїд детально розповіла про етапи деокупації Кримського півострова й Донбасу.

У статті для Дзеркала тижня заступник глави Верховної Ради України зауважила, що для завершення окупації необхідно, аби з цих територій пішли війська агресора, й натомість помістити там українські Службу безпеки та Збройні Сили. 
«Два роки міжнародної підтримки «Мінська» дали час передовсім Росії − для того, щоб сформувати повноцінну окупаційну адміністрацію: налагодити «мирне» життя на теренах Криму,  так званих ДНР і ЛНР, вишколити військо з числа місцевих жителів, забезпечивши його сучасним озброєнням. Але, що найважливіше, окупація вразила свідомість людей − за два роки «ДНР», «ЛНР» і «Кримскій фєдєральний округ РФ» для людей стали реальністю. І шлях виходу з цієї реальності пролягає не через виборчі скриньки», − наголосила Сироїд.
Крім того, високопосадовець наголосила на важливості ведення воєнного стану на тимчасово окупованих територіях і відновлення українського суверенітету за допомогою військових адміністрацій, що повинні взяти на себе відповідальність не лише в якості органів місцевого самоврядування, але й органів державної влади. 
На її думку, такий проміжний етап не повинен бути тривалим, оскільки він необхідний для вирішення питань у галузі безпеки: 
– розпочати розмінування території навколо критично важливих об’єктів інфраструктури (доріг, мостів, ліній електропередачі, водойм, залізничних колій і так далі);
– провести «зачистку» залишків бойовиків, російської армії, агентів РФ і просто бандитів; 
– вилучити зброю в цивільного населення; 
– вилучити з публічного доступу − з бібліотек, медіа − публікації, літературу, відеозаписи з пропагандою «ДНР/ЛНР», «Крим − наш!» і Росії.
Крім того, представники військових адміністрацій повинні вилучити всю документацію окупаційної влади, оскільки в перспективі це дозволить здійснити належне розслідування діяльності сепаратистів і причетності до цього Російської Федерації.
«Після роззброєння Збройні Сили України зможуть частково або повністю залишити міста і села звільнених територій, а на їхнє місце мають зайти цивільні органи державної влади − поліція, прокурори, суд, служба з надзвичайних ситуацій, казначейство, пенсійний фонд тощо», − зазначила нардеп.
Після цього українській владі буде необхідно підрахувати збитки, завдані російською агресією внаслідок окупації. Наступний етап, за словами Сироїд, називатиметься «порозуміння»: 
«Цей етап має на меті відновлення справедливості: покарання за злочини, обмеження на зайняття посад (або люстрацію) і водночас прощення (або амністію). Тільки одночасне покарання і прощення є основою порозуміння, правдивого повернення не лише територій, а й людей, а отже й гарантією вирішення конфлікту. Про амністію (прощення) без покарання не може бути й мови, це тільки збільшить тривалість конфлікту. Розпочатися цей етап має з повернення внутрішньо переміщених осіб − тих, які ще хотітимуть повертатися».

Коментарi

Коментарiв