Лариса Ніцой: Смерть Путіна нічого не змінить – росіяни породять нового царя

219
Лариса Ніцой, дитяча письменниця

– Мам, а чому ти таксі лише з «Уклону» викликаєш?
– Бо у них україномовні таксисти. Принаймні всі, хто приїжджає, зі мною розмовляють українською.
– Ха-ха, то вже мабуть на тобі клеймо там хтось поставив.
– А от зараз і спитаємо.

Сідаємо, їдемо, питаю.
– Скажіть, будь ласка, у вас на фірмі умова української мови, чи якась позначка навпроти мене стоїть, що зі мною треба розмовляти українською?
– Та ні, немає позначки, ви – українською, то і я – українською. Можу з вами і російською, – каже таксист.

– Оце тобі, так гарно почали і все зіпсували. Не треба зі мною російською.
– Та чого, росіяни – хороші люди, вони ж не винні, що в них путін такий.
– Не винні?! – аж скрикую. – У їхнього путіна найвищий рейтинг підтримки його громадян у світі серед інших президентів! Хто йому дає цей рейтинг?
– Та то їх примушують.
– Що примушують? Любити свого президента? Подивіться на соціологічні дослідження ДОВІРИ. Рівень його підтримки виріс, йому стали більше довіряти після анексії Криму. Це значить, що росіянам подобаються дії свого президента. Рівень підтримки підскочив після воєнних дій на Донбасі. Це означає, що їм подобається, що їхній путін убиває українців. Ваш путін – терорист номер один у світі. Збиває літаки і влаштовує терористичн акти. Він фінансує тероризм і тероризує увесь світ – і це подобається росіянам! Вони його підтримують. Він їхній лідер з найвищим рейтингом.
– Ой, ми теж підтримуємо своїх лідерів. За Януковича голосували? За Порошенка голосували? За Юлю проголосуємо?
– Стоп, ну ви й порівняли! Голосували, а коли нам не подобається політика наших президентів, то який у них стає рівень довіри? Їхній рейтинг падає! А в Путіна не падає!
– Не вірю я соціології, – не здається таксист.

Зітхаю.
– Гаразд, от скажіть, більша половина світу путіним не задоволена. Президенти інших країн в шоці від цього придурка. Він несе загрозу всьому світові. Невже вони не можуть зібратися і ліквідувати його? У нього спецслужби, які його бережуть, але й у них спецслужби, невже, якщо їх скласти докупи – вони не переможуть? Переможуть. Чому його й досі не прибрали? Ваша версія?
– Він їм вигідний?
– Чим? Що почав третю світову війну? У мене інша версія. Його ліквідація нічого не дасть. Це нічого не змінить. Ця країна і цей народ породить нового путіна. Такого самого. То несуть ці люди відповідальність за свого лідера? ТАК! А ви кажете не винні.

Приїхали. Таксист, замислений, белькоче примирливо, що він за Україну. Я – надломлена позицією українців, які не можуть відрізнити чорне від білого, не розуміють причинно-наслідкових зв’язків і школа ні життєва, ні загальноосвітня їх не вчить це розуміти… добре, що він хоч за Україну.

А з чого почалася вся розмова? З мови і його непринципової позиції до неї.

Джерело: Лариса Ніцой

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв