Віктор Небоженко: Операція з прикриття агентів впливу

222
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Росія опублікувала новий список осіб, що потрапили під жорстокі російські санкції. Найдивовижніше, що в цей список, ймовірно, потрапили не тільки проукраїнські політики, а й відкриті багаторічні друзі Кремля, політики, які пишалися своєю дружбою з Москвою, вперто не визнавали її агресію проти України, а також фейкові миротворці. Зараз у російський список санкцій потрапили такі оригінальні політики, як Новинський, Мураєв, Добкін, Вілкул, Колесніков та інші. Всіх їх важко запідозрити в повазі або любові до України, а тим більше в ненависті до країни-агресора Росії.

Можна подумати, що Путін розчарувався в «п’ятій колоні Кремля» в Україні і рве з ними зв’язки. Зовсім ні. Просто Москва вчиться на своїх помилках. Наприклад, варто було Путіну в 2004 році приїхати до Києва і відрито підтримати Януковича, як українські виборці тут же відкинули такого кандидата. Уже в 2010 році Кремль був насторожі й відрито не виказував своїх інтересів в перемозі того чи іншого кандидата. А в 2014 році Путін вперше застосував чекістський прийом – «операцію з прикриття свого агента». Ставка була зроблена на Порошенка, і Кремль терпів поки той під час виборчої кампанії вдавав із себе патріота України, противника російської агресії, швидкого переможця війни. І тільки через рік українські виборці зрозуміли, що Порошенко і Путін їх успішно обдурили. Порошенко виявився молодшим партнером Путіна, який не заважає йому загравати із Заходом, так би мовити для балансу інтересів і сил.

Інший приклад – «кислотний» Медведчук. Це людина-парадокс. Володіючи величезною довірою Путіна, впливом в Кремлі, він не користується повагою, авторитетом в громадській думці України. Але президент Порошенко, знаючи близькість Путіна і Медведчука, боїться його і зважає на його економічні та політичні інтереси. Кремль чудово розуміє, що неповага і презирство до Медведчука заважають йому вирішувати російські завдання в Україні. Тому справа дійшла до того, що Путін, крізь зуби, змушений був запевняти українців, що Медведчук не стільки лобіст Росії, скільки «український націоналіст».

І ось тепер новий фокус Кремля. «Ворогами Росії» оголошується група найбільш вірних і близьких до Кремля політиків. І все для того, щоби, з одного боку, не потрапити в американські серйозні санкційні списки або не втратити американську візу. А з іншого боку, щоби не розгубити політичний вплив в Україні. Бо якщо після президентських виборів влада в Україні зміниться, то всім цим проросійським політикам буде дуже важко чесно пробратися в новий парламент. А без влади в Україні вони не потрібні Кремлю. Ось і доводиться «п’яту колону» за допомогою Москви записуватися до списку санкцій «постраждалих», камуфлювати, «перевзуватися на ходу», як Мураєв, або імітувати дистанцію від країни-агресора Росії.

Джерело: Виктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв