Соціологи ворожать на кавовій гущі – Зеленський чи Тимошенко?

448
Юлія Тимошенка може з мінімальним відривом поступитися шоумену Володимиру Зеленському

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з  соціологічною службою Центру Разумкова провів соцопитування та з’ясував, що у другому турі виборів Президента України лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенка може з мінімальним відривом поступитися шоумену Володимиру Зеленському.

Згідно з дослідженням, у парі Тимошенко – Зеленський 21% опитуваних проголосував би за Зеленського, а 20% – за Тимошенко. Водночас 35% респондентів не підтримали б обох, 13% не пішли б на вибори і 11% не визначилися.

Якби до другого туру потрапли Тимошенко та чинний президент Петро Порошенко, то 22%  населення віддали б свої голоси за лідерку «Батьківщини»,  16% – за Петра Порошенка, проте 36% не віддали б перевагу жодному з них, 14%  не пішли б на вибори і ще 11% не визначилися.

Якби у другому турі зустрілися Тимошенко і очільник «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко, то  «рахунок» теж би був фактично рівний. Так, 21% виборців готові проголосувати за Гриценка і 20% – за Тимошенко. За жодного з них не готові голосувати 33%, ще 14% у разі такого варіанту не підуть на вибори і 12% не визначилися.

Дані опитування свідчать, що у парі Тимошенко і «опозиціонера» Юрія Бойка за Тимошенко готові проголосувати 24% громадян, за Бойка – 14%. За жодного з них не готові проголосувати 38%, ще 14% у разі такого варіанту не підуть на вибори і 12% не визначилися.

У парі  Порошенко – Гриценко за  очільника «Громадянської позиції» готові проголосувати 22% населення, за  Порошенка – 15%. За жодного з них не готові голосувати 36%, ще 14% у разі такого варіанту не підуть на вибори і 13% – не визначилися.

Якби у другий тур потрапили Порошенко і Зеленський, за Зеленського  проголосували б 22% населення, за Порошенка – 17%. За жодного з них не готові проголосувати 37%, ще 13,5% у разі такого варіанту не підуть на вибори і 11% не визначилися.

У парі Порошенко – Бойко, перемогу би здобув чинний президент. За нього готові проголосувати 19,5% громадян, а за Бойка – 14%. За жодного з них не готові проголосувати 41%, ще 13% у разі такого варіанту не підуть на вибори і 13% не визначилися.

Загальнонаціональне дослідження проводилося з 19 по 25 грудня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Соціологи опитали 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв