Олександр Кочетков: Новорічна довідка від фахівця

271
Олександр Кочетков, політолог

Зрозумів, що необхідна деяка технічна інформація щодо статусу Президента України та його звернень.

Я був керівником офіційної групи іміджу Президента України Леоніда Кучми. І так уже склалося, що мені з колегами довелося вигадувати і впроваджувати всі ці «фішки»: що при вході Президента в приміщення присутні встають, що Президент говорить про себе в третій особі («Президент підписав указ…»), щоби відокремити державні рішення від особистості, що Президент – символ держави (пізніше Володимир Литвин додав «арбітра нації») і т.д.

Повторюю: це все щастя було придумано (в основному, запозичене у королівських ритуалів) у зв’язку із суворою необхідністю. Виключно для підняття статусу влади в умовах, коли країна розвалювалася і авторитету у влади не було ніякого, включаючи нуль виконавської дисципліни.

Тож, не треба мені, одному з авторів цих вигадок, зараз розповідати про «неповагу до України, народу і держави» через те, що на п’ять хвилин відтермінували звернення державного топ-менеджера.

Президентів в цивілізованій країні потрібно обирати, контролювати, за необхідності оголошувати імпічмент або судити (як В.Януковича зараз), а не підносити їх на захмарний постамент.

А тепер інформація від колишнього члена Нацради України у справах ТБ і радіо.

Немає ні в Конституції України, ні в законі про телебачення і радіомовлення нічого про обов’язки телерадоікомпаній транслювати новорічне та інші святкові звернення влади (зобов’язані транслювати повідомлення про воєнний і надзвичайний стан, техногенні катастрофи тощо). Це не більше ніж традиція, що йде з кучмівських часів, про які я вже говорив. Тому загальнонаціональні канали такі звернення транслюють, а локальні – як складеться, і жодних претензій за законом до них ніхто не висуває.

Більш того, політтехнологи ПОП самі винні: не запропонували суспільству нічого цікавого. Тому що жоден комерційний канал сам не піде на те, щоби не поставити в ефір очікувану глядачами подію та змусити глядачів у прайм-тайм перемикати канал. Але якщо це нудний виступ із заздалегідь відомим самовихвалянням влади і єдиною реальною обіцянкою, «що наступний рік буде важким», то вже краще дати в ефір щось більш резонансне. Ту ж заяву Володимира Зеленського про намір балотуватися.

Ось такі ось гримаси демократії.

Джерело: Александр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв