Свідок оприлюднив нові деталі справи «діамантових прокурорів»

202
Один із інвесторів компанії «Гідроекоресурс» Баранович під час судового розгляду справи «діамантових прокурорів» Олександра Корнійця й Володимиа Шапакіна розповів деталі отримання ними хабара загальною сумою близько 200 тисяч доларів.

За словами свідка, «діамантові прокурори» отримували цей хабар у кілька етапів задля припинення незаконних перевірок двох підприємств − «Чистий ґрунт» і «Гідроекоресурс».
«У квітні 2015 року ми зрозуміли, що всі юридичні засоби для захисту підприємства вичерпані, оскільки перевірки не припинялися, а прокуратура на скарги не реагувала, тому почали шукати варіанти вирішення проблеми», − цитує ТСН Барановича.
Відповідно до його показів у суді, під час зборів засновників компанії було запропоновано звернутися за допомогою до Генеральної прокуратури. Крім того, в цьому відомстві працював знайомий одного з партнерів. Пізніше їм озвучили суму «вирішення питання» −  200 тисяч доларів.
Отримання хабара відбувалося в кілька етапів. На першому прокурори отримали близько 50 тисяч доларів і пообіцяли розблокувати і зняти охорону з об’єкту. Ще 100 тисяч було передбачено в якості «винагороди» за закриття кримінальних проваджень і повернення документів. Іще 50 тисяч доларів хабарники отримали після завершення всієї «роботи». 
Нагадаємо, 6 липня 2015 року правоохоронці затримали першого заступника голови слідчого управління Генеральної прокуратури України Володимира Шапакіна й заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, яким оголосили підозру у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. Під час обшуку у злочинців вилучили близько 500 тисяч доларів, цінні папери й кілька десятків діамантів.

Коментарi

Коментарiв