Оточення Президента копає йому яму, − ЦВК

209
Заступник глави ЦВК Андрій Магера після допиту в Національному антикорупційному бюро України прокоментував призначення нового складу Центрвиборчкому, що ініціював Президент Петро Порошенко.

«Є цікаве питання з виборами, оскільки Верховна Рада може як призначити членів Центральної виборчої комісії, так і не призначити. Уявіть ситуацію, якщо буде звільнено нинішніх членів ЦВК і не призначено нових. В умовах, коли відбувається виборчий процес в 7 одномандатних округах, це буде дуже цікаво. І, мабуть, не варто так починати роботу Центрвиборчкому, що формується дещо, м’яко кажучи, незбалансованим чином, тобто коли з числа шести парламентських фракцій пропозиції трьох із них просто не включено до нового складу Комісії», − зазначив в ефірі 112 Магера.
«Повертаючись до незбалансованості майбутнього ЦВК. Мені невідомо про якісь зміни в поданні фракції «Народного фронту». Принаймні я читаю ту інформацію, яка виходить з вуст керівника фракції Максима Бурбака, що їхня позиція залишилася незмінною. Вони запропонували три кандидатури, в тому числі й мою, до складу ЦВК. Президент вніс лише одну, це кандидатура Леонтія Шипілова. Чому так сталося? Я думаю, що це позиція представника Президента, який говорить про те, що суспільство начебто вимагає повного оновлення ЦВК.
Але якщо принаймні частина оточення президента намагається діяти таким чином, то вони копають яму під самого президента, тому що, поставивши питання про неможливість роботи в ЦВК колишніх членів ЦВК, суспільство неминуче поставить таке запитання: “Чи можуть працювати на більш високих посадах у державі члени уряду Азарова?.Я, наприклад, не згоден з цією тезою, і вважаю, що Петро Олексійович був одним із кращих міністрів уряду Азарова. Але, очевидно, є люди, які працюють проти позиції президента і намагаються його тут підставити», − зауважив заступник глави відомства.
Нагадаємо, 7 червня на сайті ВРУ оприлюднили проект постанови від Президента України Петра Порошенка про звільнення 12 із 15 членів Центральної виборчої комісії. Термін повноважень цих посадовців завершився ще 1 червня 2014 року, проте вони й досі виконують свої посадові обов’язки згідно зі змінами до Закону «Про Центральну виборчу комісію», які ухвалили в березні 2014 року, аби забезпечити безперервність виборчого процесу під час президентської виборчої кампанії.

Коментарi

Коментарiв