Олександр Кочетков: Кампанія Зеленського може перекреслити більшість прогнозів

319
Олександр Кочетков, політолог

ЦВК, між іншим, створюється для дотримання законів. Але не виборчих, як ви зопалу подумали, а законів арифметики.

Пам’ятаю, як ніч виборів в 1994 році ми з Володимир Величком провели в ЦВК на площі Лесі Українки. Так в районі 5 ранку в угарі малювання результатів в одному з обласних протоколів Леонід Кравчук набирав 105%. Натурально! А потім почався відкат, і близько 9 ранку керівник аналітичної служби Леоніда Макаровича подзвонив нам в штаб і задовго до офіційного оголошення результатів привітав з перемогою Леоніда Кучми.

Цього разу подібного цивілізованого підходу не передбачається. Особливо, якщо до другого туру вийдуть, як передбачається, Юлія Тимошенко і Петро Порошенко.

При збереженні Тимошенко нинішньої переваги з відривом у 8-10% все пройде відносно спокійно. На місцях відразу зорієнтуються і почнуть підігравати майбутньому переможцю, незалежно від того, хто саме буде її суперником, нехай навіть і діючий Президент. І тоді пов’язана в ПОПом авіакомпанія зможе зробити останній гешефт, за великі гроші вивозячи високопоставлених тих, хто програв, як вона це зробила в 2014 році, евакуюючи «регіоналів».

Але якщо розрив буде близько 5%, тобто, який можна здолати за рахунок «правильного підрахунку», то кожен зі штабів кандидатів оголосить про свою безумовну перемогу, посилаючись на свої екзит-поли і свої ж підрахунки виборчих протоколів. І кожна зі сторін почне по-своєму тиснути на завислий ЦВК, примушуючи до негайного оголошення потрібних йому результатів.

Примушуючи – НЕ фігура мови. Прихильники Порошенка задіють ветеранів війни, які щиро вірять (або роблять вигляд), що ПОП – єдиний захисник України.

Безсумнівно, підключаться і наші західні партнери, вимагаючи дотримання демократичних стандартів. Зрозуміло, що недоімперія буде всіляко підливати масла у вогонь нашого громадянського протистояння.

І ось у цих умовах саме Центральна виборча комісія повинна взяти на себе відповідальність і оголосити переможця! Тому що в цьому спорті нічиєї не буває.

Але що примітно. В умовах, коли тиск потужний і різновекторний, а ставки гранично високі, ті, що потрапили в епіцентр, схиляються до чесного рішення – негероям так психологічно простіше.

На що і надія.

І – так: неформатна кампанія Володимира Зеленського може перекреслити більшість прогнозів.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв