Олександр Кочетков: Генезис «порохоботства»

281
Олександр Кочетков, політолог

На початку російської агресії держава не була спроможна на серйозний інформаційний опір. Цим займалися «інформаційні волонтери» – люди з творчою жилкою, які денно і нощно продукували різножанрові матеріали патріотичного змісту.

Ми вигравали в креативності, але програвали недоімперії в масовості та організованості.

Після обрання Петра Порошенка топ-блоґери вийшли на владу з ідеєю: створити неформальну структуру, яка буде масово продукувати і тиражувати потрібні матеріали. Зрозуміло, держава повинна фінансувати цю структуру, оскільки створення популярних текстів – завдання складне і має оплачуватися.

Я мав відношення до процесу: написав і закинув у кілька високих кабінетів пропозицію під назвою «Інформаційний спецназ».

Відгукнувся Борис Ложкін, за його командою сформували групу з дійсно популярних блоґерів, які виступали відкрито, під своїми прізвищами. Пізніше вона була формалізована у вигляді МінШрайка на ресурсі site.ua – в пику свіжоствореному МінСтецю.

З появою Міністерства інформація на чолі з кумом ПОП відбувся зсув акцентів: був поставлений знак рівності між Україною і Президентом України. Топ-блоґерам дозволялося об’єктивно висловлюватися з приводу міністрів, але ПОП – святе. Оплата спочатку йшла, в основному, по-білому: у вигляді гонорарів за публікації, потім, зі збільшенням сум, пішла в тінь.

В цей же період почала створюватися система розгону «правильних» публікацій, а також поява мережевих хейтерів – множинних порожніх акаунтів зі схожими ніками, чиї власники займаються брудними нападками на критиків президента будь-якого калібру. По суті, це задоволення особистої примхи ПОПа.

Пізніше Юрій Бірюков з колегами створили ще одну бригаду з частковою легалізацією на сайті «Петро і Мазепа». Бригада початково спеціалізувалася на військовій тематиці (волонтерське походження), з часом основним профілем стало відверте вихваляння ПОПа та інформаційна агресія по відношенню до будь-яких його критиків. Члени цієї бригади закликають до прямих фальсифікацій на виборах на користь ПОП «заради порятунку України», насправді, звичайно ж, себе, улюблених, і своїх тіньових доходів.

Дальше більше. Зараз навколополітичний бізнес, який бажає «вирішувати питання» з президентом, наймає ботів, які «топлять за Порошенка». І це, з урахуванням відверто хворобливої ​​реакції ПОПа на будь-яку критику, стає своєрідною індульгенцією на тіньові схеми. Дійшло до того, що у нас в підтримку ПОПа наймають російські бот-ферми: вони заходяться ненавистю до України та одночасно звеличують Президента України! Ось же сміються там, напевно, з нашої влади…

З наближенням виборів у «порохоботство» втягується все більше Інтернет-громадськості. Багато хто – вже не за гроші, а лише за обіцянку грошей і посад на другий термін ПОП, а частина – цілком безкорисливо, втративши орієнтацію в цьому каламутному потоці пропаганди і фейків.

На щастя, результати виборів формуються не в Інтернеті. Інакше нами б вічно правил безгрішний шестикрилий Петро Олексійович.

Заплутані фінансові схеми «порохоботства» можна і потрібно розслідувати, тим паче, що після зміни влади буде повно бажаючих співпрацювати зі слідством. А ось з моральною стороною складніше: використання новою владою перефарбованих «порохоботів» перекреслить всі надії на її очищення.

Інформаційну політику роблять чистими руками!

Джерело: Александр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв