Олексій Дорошенко: Зараз влада – це консерва, термін придатності якої збігає

190
Глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко

Цього року для всіх, хто бажає збільшити темп життя, відкриється така можливість. 2019-го Україна обирає Президента та Верховну Раду. 450 депутатів та Президент – невелика кількість громадян нашої країни. Але це тягне за собою зміну складу Уряду. А кожен депутат та міністр тягне за собою нову команду. Кожне міністерство, яких 18, та державні служби, чисельністю 48 – це зазвичай декілька сотень людей центрального апарату. Але ще й численні територіальні підрозділи, державні установи та підприємства. Тому масштаб змін, починаючи з червня 2019 року по березень 2020 року, буде значний. Десятки тисяч нових людей прийдуть у владу. Це добре. Востаннє соціальні ліфти на повну працювали чотири роки тому, у вже далекому 2015 році. Бурхливий 2014-й привів до заміни переважної частини державного апарату добровільно або за люстрацією. У 2015 році продовжувалась ротація людей старої команди, або тих, хто встиг показати свою некомпетентність. Але влітку 2015 року ситуація почала консервуватись із початком повернення старих підходів та схем. З ними почали повертись і старі кадри. Хто офіційно, а хто – споглядати за потоками. Зараз влада – це знов консерва, термін придатності якої збігає. Вона буде або відкрита, або викинута.

Але потрібний плавний перехід влади, щоби не втрачати нитки управління та не зменшувати керованість державою. Корабель не може рухатись без капітана та команди на його борту. Помірна зміна нижчої та середньої ланки спеціалістів є ознакою стабільності державного управління. Коли вона порушується, наступають наслідки у вигляді непрофесіоналізму, які зараз можна побачити на кожному кроці. Досить часто добрі за ставленням до оточуючого світу люди не спроможні зробити зміни на краще через відсутність досвіду та втрату орієнтирів.

Зараз держава є найбільшим роботодавцем у країні та її частка лише зростає за умов падіння виробництва та трудової міграції. Раніше Уряду було легше підвищувати мінімальну та середню заробітну плату за рахунок збільшення збору податків. Зараз можливостей для збільшення надходжень податків фактично не має. Підвищення зарплати покладе на державний бюджет тягар, який вона не зможе витягнути. Вихід лише в збільшенні приватного сектора, який буде розвиватись або за рахунок внутрішніх інвестицій, або зовнішніх, або кредитування. Що можливо лише в 2020 році, тобто після вибору та формування усіх нових державних інституцій.

А зараз нам слід знайти потрібний ліфт та натиснути цифру з необхідним поверхом. Та робити все, щоби ліфт запрацював.

Джерело: Олексій Дорошенко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв