Айдер Муждабаєв: П’ять вимог до Президента

267
Айдер Муждабаєв, заступник гендиректора телеканалу ATR, блогер

Якщо один з кандидатів на посаду Президента України сам це запропонував, то чому б і ні, давайте. Я сформулював п’ять головних вимог (умов), при дотриманні яких особисто я і ті, хто оцінює політиків схожим чином, можу проголосувати за того чи іншого кандидата в 2019 році. Вони прості й не передбачають «подвійних» відповідей – тільки в парадигмі «так чи ні». Публічно, на всю країну і світ. Гра в слова, загальні слова, забалакування теми etc зараховуються як провал тесту. Ми ж не ідіоти, все розуміємо. Придатним до президентства в країні, яка бореться за незалежність і відновлення територіальної цілісності, буду вважати лише тих кандидатів, які дадуть чіткі позитивні відповіді по п’яти пунктах. Не можна бути наполовину вагітною, трохи патріотом і трохи не зрадником. У тому, що стосується війни / геноциду, приниження / честі, вірності / зради близьких, принципів / колабораціонізму, для мене є два кольори – чорний і білий. Поїхали.

  1. Висловлення особистого ставлення кандидата в Президенти до Путіна у форматі (мінімально): «Я вважаю його своїм ОСОБИСТИМ ворогом, ворогом України і всього світу». Фрази типу «складно сказати» або «ну, якщо він лідер країни, яка, то я, бо, як би …» – мінус. Тільки персонально, чітко, без варіацій.
  2. Гарантія ВІДМОВИ від самої ідеї прямих («без посередників», «довірених», «за вудкою», «з самим чортом») переговорів з будь-яким лідером РФ (тут прізвище байдуже), поки його рейх не забереться з останнього сантиметра української землі та не виплатить Україні репарації, а українцям і кримським татарам – компенсації за втрати родичів, за поранення, за втрату майна, за в’язницю, за вигнання тощо.
  3. Затвердження, що українські СОЛДАТИ, ОФІЦЕРИ, АРМІЯ – для держави, народу і країни найважливіші, а їхня сила наростатиме щодня. Що в Криму – окупація і геноцид кримських татар, що на Донбасі – окупація і війна з РФ. Цей пункт виявився третім, але можна поставити першим, хоч нульовим: це та елементарна база, без якої в президенти ніяк.
  4. ПУБЛІЧНІ гарантії незмінності зовнішньої політики України і підтримка закріплення в Конституції курсу на вступ до НАТО і ЄС. Після Майдану і п’яти років війни – взагалі не обговорюється, ніяких дискусій і вагань. Немає чіткого «так» – кандидат помер, несіть наступного.
  5. ПУБЛІЧНІ гарантії та підтримка зміни статусу АРК (10-й розділ Конституції) на Кримськотатарську автономію в складі України. Одразу – без брехні і спекуляцій: автономії без права виходу, але з гарантіями прав кримських татар, корінного народу України на своїй батьківщині, НА ВСІ ЧАСИ. Це і чітка підтримка нашого народу в умовах окупації/репресій, і страшний зовнішньополітичний удар по Росії, який їй давно пора нанести. Якщо, звичайно, кандидат хоче всерйоз повертати Крим, а не говорить про це ритуальні фрази.

У мене все. Підбиваємо підсумок.

Є відповіді на ключові політичні питання – можна далі ставити економічні, соціальні (за які Президент України, правда, не дуже відповідає, це теж потрібно усвідомлювати). Значить, кандидат, в принципі, придатний. Якщо ви зі мною згодні (особливо журналісти) – вимагайте від кандидатів складати такий «іспит», влаштовуйте його самі, неупереджено аналізуючи публічні виступи, програми, інтерв’ю.

Детальніше – у свіжому ролику на моєму каналі в YouTube.

Джерело: Айдер Муджабаєв

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв