Андрій Ніцой: Про колишніх шоуменів у політиці

240
Директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой

ША-команда керує в Словенії. Є така донедавна щаслива країна на Балканах. У серпні 2018 року тамтешній парламент призначив прем’єр-міністром Мар’яна Шареця. До цього він вісім років працював мером міста Камник з населенням понад 13 тисяч мешканців. А до цього він, увага! був успішним коміком на телебаченні.

Нам невідомо, що чи хто надихнув цього чоловіка йти в політику. Чи бракувало слави, чи взимку не гріли батареї, чи велосипедом в’їхав у яму на дорозі але факт є факт: клоунське ремесло Мар’ян Шарець закинув, написав собі Програму, створив Ша-команду і двічі виграв вибори. А минулого року Ша-команда вирішила вийти на всесловенську сцену і пройшла у парламент Словенії. І хоча вибори виграла Словенська демократична партія (SDS), але коаліцію для формування Уряду правоцентристи утворити не змогли. На відміну від неньки, в Европах до Коаліції ставляться відповідально. Тож, ініціативу перехопили п’ять лівих партій меншості, які й створили Уряд. Очолив Уряд колишній комік Мар’ян Шарець. Чи буде він успішним – покаже час.

Цю історію мені повідав мій давній товариш Микола Паладій – українець, який мешкає в Словенії і спостерігає за фейсбучним срачем навколо походу співаків, коміків та політичних клоунів в українську політику.

Мар’ян Шарець

Джерело: Андрій Ніцой

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв