Віктор Лешик: Ми запізнилися із виборами рівно на три роки

191
Віктор Лешик, журналіст

Ми запізнилися. Рівно на три роки. Вибори треба було провести ще в 2016-му. Уже перед відставкою Арсенія Яценюка було очевидно, що «з цього роя уже не візьмеш …нічого». Кілька кланів вчепилися у владу і, знову, як за президента Ющенка, на базі парламенту утворили серпентаріум однодумців. Ці післямайданні політики практично не виконали і не намагалися виконати свої передвиборчі обіцянки. Не було і немає нового закону про вибори за відкритими списками. Депутатська недоторканність лишається священною. Зарплати і пільги собі після невеличкого переляку швидко повернули. Зарплати і премії міністерські шокуюють навіть євродепутатів. Імпічмент – викликає в холі ВРУ дружній регіт. Усі реформи скомпроментовані, як недолугими базовими законами, так і кривобоким виконанням. Усі джерела корупції лишилися недоторканними. Кажуть, що у нас відродилася армія. Дуже хочеться в це вірити. Але лише в реальних бойових діях у цьому можна буде пересвідчитися.

Змарновано час. Втрачена не лише довіра населення, але й на дні терпіння союзників. Україна не сприймається й досі, як надійний партнер, скоріше, квазі-державне утворення з нескінченною гризнею корумпованих кланів. Будівництво «Північного потоку-2» Німеччини з Росією говорить не про зраду нашого головного європейського партнера, а про зневіру у здатності на наших землях навести цивілізований порядок. Жодного руху не зроблено в самій Україні, щоби позбавити олігарха Фірташа монополії на доставку газу до кінцевих споживачів. Жодного руху не зроблено, щоби видача ліценцій на видобуток українського газу стала прозорою і вигідною для власників надр – громадян України. Та й не лише газу, а того ж стратегічного літію. Енергетичний монополізм Ахметова унеможливлює прихід на наш ринок західних енергокомпаній. Практично весь наш мобільний зв’язок контролюють зарубіжні, зокрема, російські оператори. Наша митниця і наші суди для європейського бізнесмена – це синонім колумбійської мафії.

Чи зовсім нічого не зроблено за ці роки? Зроблено. Але щоби було зрозуміло співвідношення проблем і зробленого, вдамся до образу – автомобіль зірвався у прірву і за час, поки він котиться, ми встигли помити килимки.

Джерело: Viktor Leshyk

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв