Скасування люстрації в руках суддів Януковича, − експерт

266
Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик прокоментував розгляд питання щодо поширення люстрації на суддів Конституційного суду, запланований у парламенті на вечірнє засідання 14 червня.

«Венеціанська комісія дала цілий перелік позицій, які вона розкритикувала, та вказала, що це розглядалося судом, що були рішення не на користь тих, хто ухвалював таке законодавство й положення. Більше того, можливі прецеденти рішення Європейського суду з прав людини», − наголосив у коментарі Слово і діло Кулик.
За його словами, глава парламентського комітету з питань протидії й запобігання корупції Єгор Соболєв сам загнав себе у глухий кут, оскільки вже давно постала необхідність законодавчого розмежування корупції й люстрації, що допомогло б зіграти на випередження.
«Нині закон дійсно нагадує переслідування інакомислення та своїх політичних опонентів, тому не виключено, що може бути ухвалено рішення про скасування люстрації. Друга позиція в тому, що рішення ухвалюватиметься суддями, призначеними Януковичем», − зауважив експерт.
На його думку, катастрофічно необхідним є внесення правок до закону про люстрацію, до того ж, якомога швидше, поки своє рішення не ухвалили Європейський суд із прав людини або Конституційний Суд України.
«Новий закон замість нинішнього. Закон не має зворотної сили, а рішення, що ухвалювалися за нинішнім варіантом, залишаються дійсними», − зауважив фахівець.
Додам, 13 червня 2016 року Соболєв оголосив, що судді часів правління колишнього українського Президента Віктора Януковича можуть на законних підставах продовжувати роботу в КСУ.

Коментарi

Коментарiв