П’ять причин, чого у Зеленського вийде.

334
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

П’ять причин, чого у Зеленського вийде. Навіть, якщо у когось бомбить. Я не прихильник Зеленського і в одному із постів розписала маразми його програми, але це модний і затребуваний продукт нашого часу і наших реалій. І заплющувати очі на причини його появи у виборчому кошику не варто.

  1. Похід Зеленського до ЦВК перетворився на зустріч із шанувальниками: селфі з журналістами, автографи із працівницями ЦВК на заздалегідь роздрукованих фотографіях. Можна не любити «95 квартал», але саме він бере перший рейтинг в новорічну ніч і «8 марта». Зеленський – наша селфмейд зірка. Навіть якщо ми не любимо його жарти про шлюху, ці хохми змушують роззявляти рота на 32 зуба тим, кому такий гумор нижче пояса прийнятний. Ці скетчі і серіали чіпляють базову оазу електорату – телевізор і на перших місцях в українському ютубі – там, де більшості старих політиків нога не ступала або креативу технологів не вистачило.
  2. У Зеленського є мільйони, хати в Криму і бізнес в Росії. Ну, кого здивуєш бізнесом у РФ, якщо за пару років той же Медведчук не без допомоги СБУ перетворився у монополіста скрапленого газу. А на критику «чого Медведчук зустрічається із очільником держави» – у нас тарасики морозови жовчю сиплять «ти мільярди на армію давала? Нє, то рота відкривати не смій». Принаймні Зеленський не накрав, а заробив на творчій праці, хоча художня цінність так собі, але піпл хаває. «Він заробив, поки інші крали», – фб рясніє подібними свіжими коментарями після оприлюднення декларації.
  3. Скандал зі «схемами» це хайп для фейсбуку. Для великої аудиторії Зеленський плоть від плоті і кров від крові простий учитель на велосипеді Голобородько. Зеленський той самий, хто висміює владу і показує її набором жлобів і корупціонерів. В нас же немає політика з малим антирейтингом, саме тому вглибині душі кожному із нас не холодно і не жарко від того, хто стане наступним президентом: Він чи Вона. І там, і тут легко не буде – і з платіжками та заробітками, курсом долара і страхом вакцинації від кору та популізму – кожен буде сам на сам.
  4. Назва програми «Країна мріі» (цікаво, чи є авторські права у Скрипки) – ласкає смальцем душу наївного українця, який іде на вибори із анонімної кабінки в анонімну кабінку раз на п`ять років через вервечку різношерстних торбоносців. «Ріжте по-живому, доповнюйте, критикуйте», – тисячі людей писали про Балашова і «медецину», «скасування податків» і «квартиру кожному» – абсолютні ідіотизми, але людям хочеться відчути свою значимість, якщо дуже хочеться.
  5. Ми віримо у месій і чарівників. Ми вірили у Ющенка і Леді Ю, господарників і міцного бізнесмена, Парасюка і комбатів, Саакашвілі і боровиків, яких слави рабиновичі нарадили. Нам потрібен клоун, бо такого у нас ще не було. Цей клоун наш і дитя реалій і системи, але цей клоун зумів конвертувати у гроші саме свій талант і свій бізнес — а це уже прогрес у стандартній системі, коли у нас на політичний топів претендували газовики, нафтовики і відверті шахраї.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

Коментарi

Коментарiв