Віктор Лешик: Підведення виборця до чорно-білого вибору – традиція українських перегонів

177
Віктор Лешик, журналіст

Це цинічний політтехнологічний хід: або я або Путін. Підведення виборця до чорно-білого вибору – традиція українських перегонів. Або Москва або Європа. Або реформатори ринковики або повернення в злиденний СРСР із соціалістом Морозом чи комуністом Симоненком. На цих виборах зі всією очевидністю і за допомогою кума Путіна Медведчука пробували розіграти варіант: Порошенко – Бойко. Але скільки б не підставляли плече, у тому числі і на провладних телеканалах, рейтинг Бойка не росте. І вивести його у другий тур не вдасться. Це зрозуміли політтехнологи чинного і сформулювали іншу дихотомію: або Порошенко або Путін забере все.

Хочу заспокоїти моїх друзів: хто б не переміг на президентських виборах курс на віддалення України від Росії і на зближення із Заходом не зміниться. Це навіть у Кремлі розуміють. Чому не зміниться? Бо і на першому і на другому Майдані сталося пряме волевиявлення, яке демонструє одну не всім очевидну річ: у президента України хто б не став, немає на сьогодні іншої прийнятної ІДЕОЛОГІЇ, аніж побудова своєї національної держави і входження в європейський дискурс. Усі, наголошую! всі президенти України, включно з Януковичем, використовували національно-державну, проєвропейську риторику. І будуть використовувати далі. Іншої бути зараз просто не може. Але риторика і справи – це часом різні речі і це також продемонстрували всі президенти, включно з Петром Порошенком.

Ну, і ще один важливий фактор, який, впевнений, стримуватиме українських владців від сахань вліво-вправо і на Північний Схід – це мільйони одиниць зброї на руках після 2-го Майдану. І у цих людей теж немає іншої ідеології, окрім української держави, зорієнтованої на Європу і НАТО. І, звичайно, наша вічна спрага справедливості. Але то вже інша тема.

Джерело: Віктор Лешик

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв