Експерт знайшов причини «доброти» Путіна щодо українських політв’язнів

360
Експерт у галузі політології Євген Магда висловив думку, що рішення відпустити політв’язнів з України Юрія Солошенка й Геннадія Афанасьєва можна пояснити бажанням Президента РФ Владіміра Путіна продемонструвати свою «доброту» напередодні вирішення долі антиросійських санкцій.

Нагадаємо, в липні поточного року Європейський Союз розгляне питання щодо продовження санкцій проти Російської Федерації у зв’язку з її агресією щодо України. на думку експерта, саме цей факт підштовхнув Путіна до рішення щодо українських політв’язнів.
«Хоча санкції продовжать, але певна цеглина у формуванні позитивного образу Росії буде закладена», − зауважив у коментарі 24 Магда. 
Він також підкреслив один цікавий аспект у цій справі: «Громадян України − Афанасьєва і Солошенка − обміняли на громадян України − Олену Гліщинську і Віталія Діденка. Росія фактично визнала власну зацікавленість у цих людях. Це надзвичайно показовий момент, оскільки він може призвести до подальших обмінів українських політв’язнів в російському полоні на, відповідно, українських громадян, затриманих за сепаратизм або інші злочинні дії щодо України».
Тим не менше, на думку фахівця, існують і інші причини позитивного рішення російського лідера щодо українських політв’язнів: «Україна, звичайно, дуже зацікавлена в поверненні своїх громадян додому і, очевидно, що Росія шукає можливості зондує так би мовити ґрунт, щоб зрозуміти, де вона може на цьому зіграти. США і ЄС закликають звільнити всіх заручників − це їхня принципова позиція. Але такі дії Москви дозволяють Росії впливати на формування громадської думки за рахунок власних лобістів в європейських структурах. Тобто створювати відповідний фон і відповідну громадську думку».

Коментарi

Коментарiв