Андрій Ніцой: Як запобігти підкупу виборців

170
Директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой

ЯК ЗАПОБІГТИ ПІДКУПУ: київський досвід 2015 року.

Напередодні місцевих виборів 2015 року в столиці та її околицях несподівано з’явилися тисячі білбордів, сіті-лайтів, балконних розтяжок та телевізійних роликів з рекламою Носорога – такої собі загадкової політичної партії «Рух за реформи». За оцінками експертів, які опубліковані у ЗМІ, на кампанію було витрачено близько $40 млн. Фішка в тому, що ці кошти йшли не лише на рекламу, а спрямовувалися ще й на підкуп виборців. В кожному будинку чи під’їзді призначався старший «агітатор», який складав списки охочих отримати свої 200-400 грн. авансу. Решту обіцяли виплатити після підтвердження участі в голосуванні. Мережа «десятників», «сотників», «тисячників» оплутала Київ міцним павутинням скупки голосів. Здавалося ніщо не могло перемогти цього спрута.

Аж ось, настав день голосування і… нічого не відбулося. Пригодовані виборці за малим винятком на вибори не пішли. Носоріг і його керманичі у владу не потрапили. Що ж таке трапилося? Та майже нічого. Не було ані протестів, ані заяв партій та громадських активістів. Обійшлося без пікетів органів влади і без звернень до НАТО і ЄС. Бо сама влада перелякалася і почала діяти.

Мережа підкупу «носорогів» натикнулася на «сєтку» підкупу самої влади. Обрання висуванців Порошенка-Кличка-Яценюка до Київради опинилося під загрозою. Влада вирішила питання тихо і без зайвого галасу. Кого треба викликали куди треба, продемонстрували аргументи і попередили про наслідки. Носороги зрозуміли. І не зважаючи на те, що це були зовсім не прості люди і гроші були витрачені чималі, вони все ж таки відступилися.

«Сєтка» нової-старої влади перемогла в більшості округів, де вона використовувалася. Кияни отримали нову владу старих забудовників і місто ризикує лишитися без нових шкіл, садочків, парків та прибережної зони. Але мережа підкупу від зухвалих носорогів не спрацювала. Тож, можемо, коли хочемо.

Щойно я в середині січня опублікував інформацію про намір БПП створити безпрецедентну в історії України мережу підкупу і фото анкети першого обходу КВДД як ось підтягнулися і важковаговики. ЮВТ подала заяву про злочин міністру внутрішніх справ. Сам Аваков заявив про готовність захищати закон і порядок під час виборів. Проте нам, громадянам не слід розслаблятися. Що робити? По-перше, повідомляти поліцію, знайомих партійних і громадських активістів про спробу підкупу з боку ходоків Порошенка. По-друге, затримувати і фіксувати на відео усі ці факти та виставляти в інтернет і надсилати у ЗМІ, які досі води в рота набрали. По-третє, тим «агітаторам», хто вже на зарплаті і розпочав підмовляти інших брати по 1000 грн. від Порошенка слід негайно піти в Православну церкву України і покаятися.

Земля має горіти під ногами махінаторів народного волевиявлення.  Агітація – так, скупка голосів – ні!

Джерело: Андрій Ніцой

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв