Андрій Ніцой: Чому Порошенко може бути вигідний Заходу, а не лише Московії?

185
Директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой

Часто чую про демонстрацію Заходом своєї підтримки президенту України. А ще тиражуються заяви Х@йла про те, що партнер по Мінську йому більше не до вподоби. Дискутувати не буду. Просто нагадаю, що західні демократії захищають не лише цінності, а, насамперед, свої національні інтереси. А вони можуть не в усьому співпадати з нашими. Тут і російський газ, і Китай, і контроль ядерної зброї в разі катаклізмів в РФ.

Так от, щоби західний істеблішмент не підтискали усілякі цінності і громадська думка Заходу, вигідно тримати в Україні корупційного, брехливого і зрадливого президента. Можна продовжувати поважати державний суверенітет України, але не виконувати Будапештський меморандум, висловлювати глибоку стурбованість і не пускати українську продукцію на свої ринки і т.д. і т.п. Такого керманича легко тримати на гачку і «ставити на місце». З ним навіть можуть зустрітися. Так, щоб не на довго.

І ніхто, повторюю ніхто не може дорікнути США, Канаді, ЄС чи Австралії з В.Британією в непослідовності. Бо коли народ обирає собі корупційне ярмо, то мусить його нести самостійно, а не впрягати у свої проблеми цивілізований світ.

Тож, якщо українці прагнуть змінити ставлення до себе країн Заходу і добитися реальної, а не декларативної допомоги і підтримки, вони мусять спочатку залишити в минулому Порошенка з його командою. І обрати іншого президента, який не буде цинічно брехати і наживатися на країні.

Тоді Захід поважатиме українців не лише за їхнє прагнення свободи і гідності і не лише за мужність добровольців, волонтерів та ЗСУ. А й за політичну волю, культуру та відповідальність.

Джерело: Андрій Ніцой

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв