Кирило Сазонов: Чи потрібна Україні «Стіна» ще й на кордоні з Білоруссю

119
Кирило Сазонов, політолог, блогер

Днями під час засідання Верховної Ради доктор юридичних наук, професор Володимир Василенко зробив дуже важливу заяву. Він запропонував якнайшвидше закінчити проект Яценюка «Європейський вал» (в побуті – «Стіна») на кордоні з Росією і продовжити його уздовж кордону з Білоруссю. Щоби виключити можливість раптового удару з цього напрямку. У мене питань немає – підтримую повністю. І в сотий раз повторю те, що завжди відповідав любителям пожартувати на цю тему. Нехай вас не вводить в оману розмовна назва «Стіна». Це не паркан. Це цілий комплекс споруд, ключовими для якого є логістична система комунікацій для перекидання підкріплення, капоніри для техніки і окопи для піхоти, плюс підготовлені майданчики для «арти» і мінометів. І, природно, рання система виявлення.

Тактичне завдання просте. При висуванні до наших кордонів ударного угруповання з важкою технікою завдання проекту – затримати противника на необхідний час, до висунення наших резервів на підготовлені позиції та розгортання «арти» і мінометів. Тому що прикордонників з легкою стрілецькою зброєю танкова група перемеле за півгодини. Але поки вони будуть долати підготовлені перешкоди, наша «арта» і міномети вже будуть на позиціях. Прибувши по готовій дорозі. І кашу зроблять вже з агресора. З пристреляних знайомих позицій. З якісних укриттів. З мінімумом наших втрат. Плюс ППО. Нам це потрібно?

Якщо хтось не вірить, що агресія таких масштабів можлива – простий факт. До 2014 року у РФ не було жодної стаціонарної військової бази біля кордонів з Україною. За чотири роки збудовані три великі військові частини з важкою наступальною технікою і десятками тисяч бійців постійного особового складу. Ви вірите, що вони так готуються до оборони від нашого раптового удару? Тоді вам не сюди, вам в 2013 рік або раніше. Що стосується кордону з Білоруссю, то у них з РФ військовий договір і фактично союз. А летіти бойовому гелікоптеру від кордону в Чернігівській області до Києва 42 хвилини.

Джерело: Кирилл Сазонов

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв