Політолог пояснив причини зняття санкцій із одіозного екс-міністра

236
Експерт у галузі політології Тарас Чорновіл прокоментував зняття міжнародних санкцій із колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка.  

У коментарі 24 Чорновіл наголосив, що Клименка завжди вважали досить розумним, оскільки він майже ніколи не ставив власних підписів під певними документами, у зв’язку з чим нині його майже неможливо притягнути до кримінальної відповідальності. Відповідно, правоохоронці не мають ґрунтовних доказів для цього.
«Клименко хвалився, що з нього знімуть санкції, тому що немає достатньо матеріалів. Хоча по попередньому розвитку подій притягнення його до відповідальності було дуже близьке до реалізації. Однак за два роки прокуратура реально не шукала доказів проти Клименка і інших втікачів-регіоналів», − наголосив експерт.
Він також нагадав, що з 2014 року відповідальним за недопущення скасування міжнародних санкцій із політиків-втікачів був уже колишній заступник Генерального прокурора України Віталій Касько, проте, на думку політолога, жодних заходів не буле здійснено.
«Тоді ж, 2014 року, була створена дуже потужна структура: міжвідомча комісія, в яку входили представники всіх силових структур. Головою цієї комісії по розшуку втікачів був призначений Касько. Він мав в своїх руках всі силові органи України. На той момент ніхто його ні в чому не обмежував. Напрями і певні ресурси в нього стали забирати вже при Генпрокурорі Вікторі Шокіну. Та робота була повністю провалена», − констатував Чорновіл.
Він підсумував, що нині українській стороні буде дуже складно домогтися збереження санкцій щодо екс-міністра Клименка: «Рішення про зняття санкцій не ухвалюють в один момент. Процедура може тривати 3-4 місяці. Нині відбувся фініш тих речей, які вже крутилися якийсь час. Можна було б зупинити, якби були чіткі докази щодо Клименка. А докази два роки ніхто реально не шукав».

Коментарi

Коментарiв