Олександр Кочетков: Чи справді Коломойський керує Зеленським і Тимошенко

172
Олександр Кочетков, політолог

Договорняки реальні і удавані.

Циркулює досить багато інформації, що, мовляв, цей топ-кандидат управляється цим олігархом, а ось цей – продукт домовленості цілої групи і так далі.

Спробую внести якусь ясність, виходячи з того, що знаю.

Петро Порошенко ні з ким із сильних толком не домовився. Тому що він недоговороздатний в принципі, оскільки вважає Україну безроздільно своєю. Він мажоритарний акціонер Ріната Ахметова. У нього нейтральні відносини з Віктором Пінчуком. Але все це виключно поки він Президент.

Порошенко не може в принципі домовитися з Ігорем Коломойським. І не тільки тому, що віджав у нього улюблене дітище і інструмент впливу на економіку України – «Приватбанк». Ігор знає, що Петро його кинув тоді, коли він після втрати Донбасу запропонував розділити активи Ахметова між тими, хто, на відміну від Ріната Леонідовича, стали захищати Україну. Натомість ПОП скористався моментом і одноосібно увійшов у бізнес Ахметова. А Коломойського, відповідно, постарався прирівняти до нуля. Це не прощають.

Так ось, сьогодні ІВК надуває щоки, що він нібито керує відразу двома кандидатами – Володимиром Зеленським та Юлією Тимошенко. Ті бізнесмени, хто дивиться реальну соціологію, починає з ним домовлятися. Навіть Ахметов, за чутками, до нього прилітав: Беня – великий майстер блефу!

Насправді, реальних домовленостей поки немає.

Так, Зеленський розкручується на каналі Коломойського. Але він не брав і не збирається брати у нього гроші на виборчу кампанію – немає необхідності, оскільки все і так непогано. І формується нове – політичне – оточення Зеленського, що всіляко налаштовує його на те, що він переможе і так, без жодних спонсорів і зобов’язань, а вже на посаді буде диктувати свої умови.

Зе не сварився з ІВК. Але вважає себе цілком незалежним.

У Тимошенко є разові домовленості про надання ефірів на каналах Коломойського і Пінчука. За гроші. За хороші гроші, я б сказав. Тож невідомо, хто кого насправді спонсорує.

Домовленості у топ-кандидатів можуть з’явитися. Але в березні, коли електоральна ситуація остаточно стане визначеною. І це будуть домовленості щодо принципово важливого моменту – переходу влади, а зовсім не про розподіл фінансових потоків, як думають дилетанти.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв