Олександр Кочетков: На Заході з огидою дивляться на нашу електоральну вакханалію

139
Олександр Кочетков, політолог

Вибори як «російська рулетка».

Після заяви Арсена Авакова, що спалює мости, вибори остаточно перестають бути такими.

Тому що на виборах кандидати представляють суспільству своє бачення спільного майбутнього і намагаються переконати виборців, що найбільшою мірою здатні забезпечити те, що обіцяють.

У нас же всі чисто електоральні тенденції давно сформувалися: ті, що мають свої переваги, в них остаточно утвердилися, нікого ні в чому не переконати. Причому не на раціональному, а на емоційному рівні, тобто це віра, а не знання.

Головним фактором, який визначить результати, є аж ніяк не переваги виборців, а те, наскільки технологам Петра Порошенка, до яких вже належать СБУ, ГПУ і частково ЦВК, намалювати і затвердити за потрібні їм відсотки.

При цьому недавнє роз’яснення ЦВК щодо оплати агітаторів є розпливчастим і нечітким, як і інші спроби відповідальних осіб знайти уявний баланс між законослухняністю і відданістю вождю. З одного боку, це роз’яснення дозволяє оплату послуг агітаторів, і на це, безсумнівно, і буде напирати Сергій Березенко зі своєю бригадою, якого Арсен Аваков назвав «головним схемником» ПОПа. З іншого боку, на думку ЦВК оплата ця повинна проводитися за рахунок виборчого фонду кандидата, але ніяк не з бюджетних коштів у вигляді допомоги малозабезпеченим, і про це буде говорити штаб Юлії Тимошенко.

Здавалося б, агітаційну кампанію кандидатів можна згортати, оскільки вона ні на що особливо не впливає? А ось і ні!

Специфіка поточних псевдовиборів у тому, що в будь-який момент може статися щось таке, що просто переверне ігрову дошку. І щоб скористатися цим, треба тримати своїх виборців у тонусі.

При цьому за кадром залишається те, з якою огидою на електоральну вакханалію, яку влаштувала влада, і на відповідність її європейських норм (у нас же ЄС в Конституції!) дивляться на Заході…

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв