Юрій Сиротюк: На виборах уперше будуть «смотрящі» і не буде незалежного контролю громадськості

203
Юрій Сиротюк, керівник фракції «Свободи» в Київраді, директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень»

На виборах 2019 року незалежних спостерігачів замінять наглядачі (смотрящіє)?

«Ви в наглядачі записуєте?», – досить часто нарід саме так визначає функцію спостерігача на виборах…

Чи є хоча б одна людина в державі, яка вірить в безсторонність Авакова і те, що «бийбандери» зможуть забезпечити чесні і чисті вибори?

Хоча, можливо, двійко таких і найдеться, приміром Зорян і Шкіряк.

А якщо серйозно, надміру заполітизований і бізнесовий МВС часів Авакова, який уявляє себе не першою, але й не другою особою в державі, може стати елементом політичного тиску і торгів, і аж ніяк не політичної безсторонності та незаангажованості.

«Смотріящі наглядачі» – це, звісно, не ліки від маніпуляцій та фальсифікацій виборчого процесу.

Раніше арбітрами на виборах виступали незалежні громадські спостережні організації, на кшталт КВУ та «Опори».

КВУ давно втратила імідж незаангажованої організації.

Два попередні керівники цієї організації – нині діючі нардепи, а чинний керівник КВУ вже аж занадто ретельно, аж до непристойності, засвідчує свою заангажованність на Банковій.

Інша спостережна структура – «Опора», попри періодичну заангажованність окремих своїх членів у минулі виборчі кампанії певних політиків, зуміла зберегти імідж незалежності та безсторонності. От лише той факт, що її очільниця була делегована діючим політиком Президентом Порошенком в партнерстві з сумнозвісним Медведчуком у Мінську контактну групу та ще й у такому делікатному питанні як організація виборів на окупованих територіях – може підірвати довіру до стовідсоткової безсторонності цієї організації. Тим паче, знаючи той факт, що Президент формує команди, делегації передусім за ознакою особистої відданості, а вже потім за ознаками професійної компетентності.

Дивує й те, що опорівці акцентують і переводять фокус уваги на дрібні польові порушення, не помічаючи глобальних маніпуляцій, скажімо, у медіапросторі чи масового зомбування шляхом оприлюднення фейкових опитувань.

Витискання політики з реальної сфери у віртуальний простір – це свідома чи ні гра на руку олігархів, які цей простір монополізували і викривили.

Відтак, суспільство вперше зіткнеться з фактом, коли на виборах будуть наглядачі і смотрящі, але не буде незалежного безстороннього контролю громадськості.

І це не може не турбувати…

Джерело: Yuriy Syrotyuk

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв