Віктор Небоженко: Двоє в одному флаконі

178
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Свого часу могутній заступник глави РНБО Гладковський, який засунув «грішного» главу РНБО Турчинова глибоко в тінь, відкрито виступив на захист корумпованих генералів, які розкрадали ПММ для воюючої армії. Тоді заступник РНБО Гладковський несподівано для всіх публічно виступив поручителем за чесність і професіоналізм, і невинність замміністра оборони Павловського. Це було нахабно і шокуюче. Зазвичай чиновники намагаються не показувати свого інтересу і ролі в корупційних схемах. Всі правоохоронні органи відступили назад перед військовими корупціонерами. Бо всі розуміли, що Гладковський – довірена особа, «смотрящий» і особистий друг президента-олігарха Порошенка, який тоді був на вершині своєї могутності і беззаконня. Саме тоді, на базі злочинного принципу «кругової поруки», в Україні сформувалася піраміда елітної корупції.

А зараз, все той же всесильний Гладковський – в епіцентрі грандіозного корупційного скандалу в оборонці. А президент Порошенко відчайдушно намагається дистанціюватися від корупційного скандалу, який може йому дорого коштувати, наприклад, посади колишнього президента. І хто зважиться відкрито виступити на захист впевненого у своїй безкарності Гладковського, хто зараз відрито візьме його на поруки? Залишається тільки один варіант – інший «глибокий» друг президента-бізнесмена Порошенка, його беззмінний заступник по бізнесу – Свинарчук або стурбовані працівники оборонних фірм. Більше нікому. Це вже буде повний абсурд, бо ми не знаємо, хто з них справжній – Гладковський або Свинарчук. І кого з них будуть притягати до відповідальності.

Але в будь-якому випадку постраждає «зашкваренний» імідж кандидата-президента Порошенка, який примудрився перетворити «армію» на джерело бізнесу, частину адмінресурсу і пропагандистський товар, який він хоче «всучити» тим, до кого ще не дійшла сітка масового підкупу або пенсійна подачка.

Джерело: Виктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв