Насилля на Євро зруйнувало ілюзію про європейську гармонію, – The Economist

165
Аналітики The Economist проаналізували причини й наслідки вже неодноразових заворушень під час футбольного чемпіонату Євро-2016 у Франції й констатували, що вони стали руйнацією ілюзій про європейську гармонію.

Видання зазначає, що господарі турніру мали багато причин для турбування: тероризм, повінь, страйки і навіть расизм при формування команди. Чи не найбільш скандальним інцидентом стала бійка в Марселі – англійські й російські фанати. Хулігани використовували в «бою» стільці та побиті пляшки з кафе поблизу в якості зброї.
На думку аналітиків The Economist, «так званий російський «ультрас» був надзвичайно організованим» – вони були у захисних масках і англійських футболках, аби зробити «сюрприз». Крім того, внаслідок бійки на стадіоні постраждало близько 40 осіб, четверо з них отримали серйозні пошкодження. Тим не менше, наслідки хуліганства могли б бути значно гіршими, якби росіяни втягнули в бійку поляків, українців або турків ( із останніми у РФ різко погіршилися відносини).
Тим не менше, все це навряд чи вплине на проведення в Російській Федерації Чемпіонату світу з футболу 2018 року, оскільки його координує не УЄФА, а ФІФА – масштабний керівний орган, що продемонстрував певну бездіяльність щодо турніру. 
Але якщо Росію «викинуть» із Євро-2016 у зв’язку з поведінкою вболівальників, країна не забуде цієї образи. Тим більше, що нещодавно збірну РФ із легкої атлетики вже дискваліфікували з Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро цього літа. Тоді є жахлива ймовірність того, що на російському ґрунті буде подібне насилля. Поліція Владіміра Путіна, відома як ОМОН, деспотична зі своїми мирними демонстрантами. Відповідно, вони не будуть м’якими щодо іноземних уболівальників, які скандують на вулицях антиросійські гасла, – йдеться у статті.

Коментарi

Коментарiв