Олександр Кочетков: Передвиборчий психоз

190
Олександр Кочетков, політолог

Чому я називаю те, що відбувається, передвиборчим психозом?

Термін «психоз» покликаний підкреслити саме нездоровий, неадекватний стан суспільства напередодні дійсно вкрай важливих для майбутнього України виборів.

Як би складалася ситуація в здоровому демократичному суспільстві?

Електоральними лідерами були б Юлія Тимошенко та Анатолій Гриценко – як відомі і послідовні критики існуючої влади. Причому, ЮВТ знаходилася б трохи попереду за рахунок того, що вона запропонувала новий концептуальний підхід: не декоративну заміну одних прізвищ на інші, а перехід до реальної парламентської республіки.

Володимир Зеленський теж був би в лідерах, але на третьому місці – просто тому, що емоційний протест молоді та контрсистемного електорату «Та пошлі ви всі нах, і нам пох, що Володя поки не в темі!» у здоровому суспільстві не перевищує 10-12%. Тобто, вони є, але в кількості недостатній, щоби нав’язати свій інфантильний протест всім іншим.

Ліричний відступ.

Перед тим, як написати дружню пародію на Володимира Зеленського, який, звичайно, не мій ідеал, але людина, безумовно, талановита, неординарна і переживає за Україну, я переглянув безліч відеоматеріалів Зе! Команди. Ну, щоб зловити типову фразеологію та інші характерні риси. І виявив, що Володимир виглядає не просто стомленим, а явно не в своїй тарілці. Його стомлює необхідність відповідати своєму публічного образу, всі ці інтерв’ю на поки незручній українській, нескінченні селфі з шанувальниками та інша обов’язкова програма політика. Але ще більше – розмови про майбутню роботу президента. Схоже, він таки почав усвідомлювати, з яким масштабом проблем йому доведеться зіткнутися.

Переживав подібне, коли по молодості вибирався на гірських лижах на який-небудь екстремальний схил, і раптом спуск перетворювався із задоволення на боротьбу за виживання.

А ось чинний Петро Порошенко мав би впертися в електоральний бар’єр 5-7% і програвати навіть Юрію Бойку. Тому що суспільство повинно було давно розкусити його лицемірний патріотизм і адекватно оцінити масштабні корупційні скандали і рівень життя, який стрімко погіршується.

У нас же сьогодні ПОП має помітну електоральну базу з людей, які виправдовують і корупцію, і лицемірство, і невиконання зобов’язань, і навіть відвертий намір «купити вибори» за рахунок платників податків. Яким після цього гарантовано піднімуть комуналку в черговий раз. І за рахунок фальсифікацій ПОП реально претендує на перемогу.

А Володимир Зеленський впевнено лідирує у соцопитуваннях, що, з урахуванням його недосвідченості в чисто державних справах, робить його ідеальним спаринг-партнером для досвідченого цинічного Порошенка.

Поки нічого остаточно не склалося. Але в будь-якому випадку і з усіма обставинами саме ми – українське суспільство – зробимо свій вибір. І ми ж відповімо за його наслідки. Які будуть такими, що зробити вигляд, ніби так і планувалося, вже не вдасться.

Джерело: Александр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв