Віктор Небоженко: Чотири проблеми «Порошенка Другого»

251
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Попри те, що переважна більшість українських виборців категорично відмовляється бачити Порошенка знову президентом, він сам іншої думки про свою історичну роль і блискучу долю. Насправді Порошенко дійсно впевнений, що він зуміє зберегти владу і вдруге стати президентом. Це нахабно і цинічно, але йому, дійсно, все життя щастило навіть з «кличками» на відміну від Путіна. Порошенко за своє довге авантюрне життя жодного разу ніде не працював і жодного разу не сидів у в’язниці. Навіть Путін вважає його щасливчиком і розраховує і далі використовувати його в своїх підступних планах проти України. Тому якщо не «миттям, то катанням» Порошенко сподівається прорватися і зберегти владу за будь-яку ціну – за рахунок національних інтересів і майбутнього України.

Як справжнього олігарха, який домігся президентської влади, його не цікавить, як довго проживе Україна після його правління, але головне – це його особисте майбутнє, а не майбутнє країни. Те, що Порошенко «витворяв» з Україною у 2014-2019 рр., переконало його, що те ж саме можна робити з країною ще п’ять років. Треба тільки «проскочити» неприємний момент президентських виборів 2019 року. Його самовпевненість у своїй перемозі зростає так само швидко, як і презирство до українського народу, який погодиться ще п’ять років терпіти Порошенка.

Порошенко глибоко впевнений, що українські виборці – це не той фактор політики, на який можна або треба звертати увагу після закінчення виборів. Він упевнений, що після своєї скандальної перемоги на несправедливих, нечесних президентських виборах люди «покричать і заспокояться», а він займеться улюбленими і важливими справами – збагаченням і помстою тим, хто критикував, сумнівався чи оскаржував його владу.

Порошенку-2, як президенту другого терміну, залишилося розв’язати тільки чотири маленькі проблеми.

Перша – як змусити Захід визнати скандальні вибори, відповідно, як змусити зарубіжних політиків приїхати на інавгурацію старого-нового Порошенка. А Кремлю досить буде реальної влади Порошенка-2 над Україною, а не її демократичної легітимації. Більш того, чим слабкіша і непристойніша буде «перемога» Порошенка на виборах, тим більше він потребуватиме допомоги Росії. З перемогою Порошенка на президентських виборах Кремль пов’язує сильну надію на внутрішню деградацію України та її перетворення на подобу «путінської» Росії. Після цього всій Європі буде ясно, що Україна – це всього лише знівечена, вічна копія і «огризок Росії». Що й потрібно було довести.

Друга проблема – що робити з популярним Зеленським, який після виборів нікуди не зникне, і з Тимошенко, яка буде впевнена, що у неї вкрали перемогу?

Третя проблема, яка хвилює Порошенка-2, який нібито «переміг» Україну на президентських виборах 2019 року, де проводити інавгурацію – в Житомирі або Вінниці. Все підходить, крім Києва. Бо його «інавгурація» в Києві, на Майдані або у Верховній Раді – це відрите знущання над приниженими, обдуреними і переможеними українськими виборцями.

І четверта проблема «Порошенка-2» – як і на кого направити накопичений гнів українських виборців. Президентські вибори повинні були «випустити пару» народних протестів, заспокоїти людей, принести зміни і оновлення країни. Адже люди розраховували на зміну влади і виникнення перспективи в ході президентських виборів, але їх знову обдурили, як і в 2014 році. Звичайні прийоми Порошенка – кадрові перестановки, обіцянки «рубати руки» мародерам і корупціонерам, відволікання уваги суспільства, підбурювання людей між собою і маніпулювання громадською думкою вже не допоможуть утримати владу.

Джерело: Виктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв