Віктор Лешик: Які уроки ми зробили з «кримського референдуму» і війни

196
Віктор Лешик, журналіст

Сусіди святкують 5-річчя «кримського референдуму». Гауляйтер півострова Аксьонов робить нові зізнання – окупацією керував особисто Путін. На фоні згасання в Росії загальнонародної ейфорії «кримнаш». А що для нас той «референдум», і та війна? Які уроки ми зробили?

1) І досі достеменно невідомо, чи віддавала влада з Києва наказ стріляти на ураження тих, хто атакував українські військові частини на півострові. Тодішній виконувач обов’язки Верховного Головнокомандувача Турчинов запевняє, що давала, недавній кандидат у Президенти, а нині заступник Турчинова полковник Кривонос в інтерв’ю запевняв, що такої команди не було. І який висновок робити?

2) Масова зрада військовій присязі, перехід на службу до окупанта – це у минулому, чи реально може повторитися у разі чого? 28 тисяч навчених контрактників, котрі у минулому році залишили службу, це теж прикрий випадок чи симптом хронічної хвороби?

3) Першими, хто вистрілив у бік ворога у час, коли міліція і спецслужби перебігали на бік ворога, були добровольці, у тому числі це був у Харкові Андрій Білецький зі своїми хлопцями, які згодом повернуть Маріуполь в Україну. Зараз та міліція перейменувалася у поліцію, спецслужбісти далі грабують український бізнес, а Андрій Білецький і тисячі добровольців нещадно шельмуються з екранів телевізорів і оголошуються агентами Кремля. І який висновок з усього цього робити?

4) Багаторічний господар Донбасу Рінат Ахметов пальцем не поворухнув, щоб організувати спротив московсько-кримінальній окупації, лише гудів у гудок. І сьогодні він знову – найбагатша людина недобитої України. А Ігор Коломойський, який єдиний поміж олігархів відкрито став на захист української держави і перетворив Дніпро у форпост спротиву окупації, сьогодні – ворог України. І який висновок робити?

5) Віктор Медведчук, який послідовно усі 5 років, і раніше, виступав за капітуляцію перед Росією, тепер бурхливо розвиває свій бізнес в Україні і в деяких секторах економіки (поставки зрідженого газу) зайняв ледь не монопольне становище. І які висновки з усього цього робити?

6) Після 5 років війни майже 60 відсотків опитаних українців вважають росіян дружнім народом, виступають проти закриття російського телебачення, за повернення російських гастролерів. І 50 відсотків не проти того, щоб вірусні утворення путінські «ДНР-ЛНР» стали автономіями в Україні. І які висновки з усього цього робити?

Джерело: Віктор Лешик

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв