Олександр Кочетков: Чи існують домовленності між Тимошенко та Аваковим і Коломойським

200
Олександр Кочетков, політолог

«Сюрпляс» або домовленності ЮВТ з ІВК і АБА

Журналісти регулярно цікавляться, чи є, на мою думку, домовленості Юлії Тимошенко з Ігорем Коломойським і Арсеном Аваковим?

Вношу ясність з елементами інсайда: домовленостей немає. Що не заважає взаємодіяти для досягнення загальних локальних цілей.

Розумію, що потрібно пояснити.

ЮВТ настільки давно в політиці, що ази вона знає чудово. Ази стверджують, що немає сенсу домовлятися, тобто приймати ВЗАЄМНІ зобов’язання з партнером, якщо він і так буде робити те, що тобі потрібно.

Ігор Коломойський ніколи не пробачить Петру Порошенку те, як грубо той його кинув щодо розподілу активів Ріната Ахметова, який так і не виступив на захист України. ІВК вважав, що активи треба розділити між тими, хто захищав Україну, а ПОП персонально увійшов в бізнес Ахметова, чим фактично забезпечив йому індульгенцію.

А вже після того, як Порошенко відібрав у Коломойського улюблене дітище (нехай ІВК і встиг вивести з банку неабияку частину активів), він став для ІВК кровним ворогом. Тому ІВК підтримує всіх супротивників ПОП і робитиме і надалі.

Схожа ситуація і з Аваковим. Ще два роки тому, в процесі засідань «стратегічної вісімки», він зрозумів, що в одній Україні з Порошенком вони не уживуться. Якщо ПОП переобереться, він не просто звільнить Авакова. Він посадить його за держзраду, відбере все майно, дістане всіх родичів.

Тому Аваков заради особистого виживання зобов’язаний забезпечити Україні «нового президента», про що він пообіцяв в ефірі «1+1». Тому він буде перешкоджати фальсифікаціям з боку ПОП, гаситиме його вуличну активність за рахунок своєї, буде допомагати Тимошенко, Зеленському, Гриценку – та кому завгодно! – щоби перемогти Порошенка.

А ось для договорів час ще не настав – занадто невизначена ситуація склалася. І тут, як на трекових велоперегонах: хто досвідченіший, хто довше простоїть в сюрплясі, той і отримає кращі вихідні позиції.

Або, якщо спортивна аналогія незрозуміла, то в аналогії війни. У 1941 році США і Велика Британія не домовлялися ні про що конкретне на майбутнє з СРСР, оскільки розуміли, що Союз і так змушений воювати з Гітлером. Потім, по ходу війни, були поточні домовленості щодо спільної боротьби. А ось в 1945 році, при вже очевидній перемозі антигітлерівської коаліції, сталася Ялтинська конференція, де сторони домовилися про розподіл світу.

Тож, давайте дочекаємося перемоги, тобто, прийнятних результатів першого туру. І тоді визначаться позиції, щодо яких варто домовлятися. Або взагалі обійдеться без цього.

Джерело: Александр Кочетков

Постійне посилання

 

 

Коментарi

Коментарiв