Петро Олещук: Зеленський змінцює перевагу

189
Політолог Петро Олещук

Отже, про оприлюднені дані соціологічної групи «Рейтинг».

Лідером президентського рейтингу залишається В. Зеленський, якого підтримують 24,9% тих, хто визначився та має намір голосувати. Другу позицію займає Ю. Тимошенко (18,8%), третю – П. Порошенко (17,4%). За Ю. Бойка готові віддати свої голоси 10,2%, А. Гриценка – 9,4%, О. Ляшка – 5,8%, О. Вілкула – 3,5%, І. Смешка – 3,1%, Р. Кошулинського – 2,2%. Отже, Зеленський стабілізує свої лідерські позиції і ймовірність того, що він ними поступиться зменшується по мірі наближення до виборів.

Важливі дані – це бажання брати участь у виборах. 84% опитаних в тій чи іншій мірі декларують свою готовність взяти участь у виборах. Цікавим є географічний та соціальний «зріз» тих, хто планує голосувати. Найвищий рівень однозначної готовності прийти на дільниці спостерігається серед мешканців Заходу, найстарших за віком, виборців П. Порошенка, Р. Кошулинського та І. Смешка. Саме у цих кандидатів – «найнадійніший» виборець.

Перспективи Порошенка стають більш туманними. Питання навіть не у відсотках підтримки, а антирейтингу. Майже половина виборців не проголосували б за нього за жодних обставин. За Ю. Тимошенко не віддали б свої голоси близько 30%, за Ю. Бойка – 19%, О. Ляшка – 17%, В. Зеленського – 13%, О. Вілкула – 12%. Таким чином, із серйозних претендентів найменший антирейтинг у Зеленського. Щодо Вілкула – підозрюю, що далеко не всі респонденти знають про його участь у виборах.

Як президенту долати такий антирейтинг – питання не з легких. І чи можна взагалі подолати на основі легальних, законних методів? І чи проходження у другий тур тоді може принести якійсь результат? Бодай теоретично?

При цьому, 69% опитаних вважають, що справи в Україні йдуть у неправильному напрямку, 16% – протилежної думки. До речі, ці 16% дуже близькі до 17,4% підтримки Порошенка.

Моделювання другого туру дало наступні результати: Ю. Тимошенко тримає першість у парі з П. Порошенком (28% проти 19%). Водночас, В. Зеленський – у парі з П. Порошенком (39% проти 19%), з Ю. Тимошенко (35% проти 22%) та з А. Гриценком (34% проти 26%).

При цьому, зростає кількість громадян, які вірять у перемогу Зеленського. За цим параметром він переміщається з 3-ї позиції на 2-гу. 20,8% опитаних вважають, що наступним президентом буде П. Порошенко. У перемогу В. Зеленського вірять 19,5% Ю. Тимошенко – 18,6%. У перемогу інших кандидатів виборці майже не вірять (по 3% у Гриценка та Бойка).

Джерело: Петро Олещук

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв