Петро Олещук: В Україні переписують реальність

264
Політолог Петро Олещук

«Не існує нормальної соціології. Її НІКОЛИ не існувало».

Постійно читаю останнім часом від прихильників діючого президента, що «соціологія бреше», що вона нічого не відображає, що десь є якась «реальна соціологія»і т.д.

Не будемо про це все.

Згадаймо 2014 рік. Як Порошенко переміг? В умовах тотальної паніки, розпаду інститутів та російської агресії, його політтехнологи вкинули геніальну тезу про «один тур», в якому треба обрати президента, бо як тільки ми його оберемо, то Путін зупиниться.

А на чому ця ідея про один тур могла ґрунтуватися? Лише на тих же опитуввннях, в яких Порошенко був стабільно перший, з великим відривом.

Пригадуєте 1984 Орвела? Як історію переписували під кожні політичні зміни? У нас дещо гірше. У нас переписують реальність.

Бац, щось змінилося в політичному процесі – і вже інша реальність. Соціологія стає неправдивою. І вона ЗАВЖДИ була неправдивою. Але якби вона показувала би те, що треба, то вона була би об’єктивним зрізом, який просто не хочуть визнати «вороги» та «агенти».

Я не кажу, що соціологія – об’єктивна, що в ній немає маніпуляцій, замовних «зливів» і т.д. Але я можу стверджуввти, що вона ТОЧНО не була менш об’єктивною 2014 року. Це емпіричний факт, який важко відкидати.

А наше суспільство хворе. Експлуатація політиками негативних політтехнологій на тлі війни і загального стресу остаточно зірвало декому дах. Люди не можуть скласти 2 та 2, якщо це за них не зробить їх вождь їх секти, але якщо він скаже, що 2+2 = 3, то це буде оголошено істиною, а всіх, хто з цим не погодиться, будуть таврувати.

Джерело: Петро Олещук

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв