Андрій Ніцой: Імперії проти українців

270
Директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой

Імперії проти українців. Усі історичні аналогії умовні. Та аналіз сучасних подій постійно відкидає мене в давню історичну минувшину українського народу. Чому ми саме такі, якими ми є? Що робили і як захищалися від імперій наші предки і що робити нам нині?
За Візантійського імператора Маврикія в другій половині VІ століття н.е. був створений трактат про стратегію і тактику боротьби з варварами «Стратегікони». Про наших предків, зокрема писалося, що вони «люблять свободу і не схильні ні до рабства, ні до покори». Найкращою стратегією боротьби з ними було використання їхніх слабкостей. Яких саме? А от таких: «У начальники собі нікого не обирають і вічно сваряться між собою». Написав і ніби побачив, як одразу спалахнули очі патріотів-порохолюбів. Ну, так от! Треба підтримувати начальство, тобто Порошенка. Так само як Януковича, Кучму, Кравчука, Ющенка. Але увесь прикол не в цьому, а в продовженні тексту. А в «Стратегіконах» йдеться, про те, що підкупивши верховного слов’янського начальника ефекту Візантія не отримувала, як це вдавалося імператорам з готами, гунами та аварами. Чому? Та тому, що інші слов’янські вожді не визнавали злочинних, на їхню думку, наказів «начальника», купленого Візантією.

Тому для наших предків імперія впроваджує нову стратегію – сіяти розбрат і нацьковувати один на одного. А потім вже купувати в роздріб. Іноді й це не допомагало.

Тоді використовувався наступний стратегічний прийом – геноцид. Війну пропонувалося вести на нашій території, великим кінно-піхотним військом, з метальними машинами та укріпленими таборами. І рухатися двома зустрічними колонами «грабуючи і плюндруючи місцевість». Знелюднення прикордонної з імперією місцевості використовує проти нас і ІІІ-й Рим – Росія. Вона ж давно взяла на озброєння сіяння страху в Україні: знищення Києва і Батурина, закріпачення, репресії проти мови і культури, три голодомори ХХ століття і фізичне винищення наукової та культурно-мистецької інтеліґенції.

А як московська імперія вміє підкуповувати наших «начальників», ми добре бачимо на прикладі Бойка і Медведчука, Порошенка і Свинарчука, гетьмана Брюховецького і козацької старшини, українських лівих 20-х і демократів 90-х років.

Як свідчить трактат Маврикія, така стратегія хоча й вважалася найкращою, проте далеко не завжди приносила очікуваний імперією результат. На цей випадок наступним імператорам ІІІ-го Риму пропонувалося «старанно просити про допомогу у Бога», бо слов’янська людина «за природою хитра і її не легко підкорити». Слава Богу, що наші предки неодноразово засмучували імперців.

Відносно сучасних українців можна з упевненістю сказати, що московське мракобєсіє хоч і створило у нас потужну п’яту колону, але вже зазнало нищівної поразки.

Рецепт українського успіху давали і князі Святослав, Володимир та Острозький, і гетьман Мазепа, і В’ячеслав Чорновіл, і Тарас Шевченко. А ось рецепт від Ілара Хоругина з Велесової книги (дощечка 36 Б): «Від того ми слов’яни, що славимо Богів, … а також терплячі до зла. Об’єднуючись, силу маємо велику від того, і боремося завзято од нападів…».

Джерело: Андрій Ніцой

Коментарi

Коментарiв