Олександр Кочетков: Час проміжних підсумків

194
Олександр Кочетков, політолог
  1. Вибори пройшли без ексцесів – терактів, зриву голосування і подібного. Це успіх громадянського суспільства і правоохоронців. Добре, щоби так було і під час другого туру.
  2. За наявними даними ЦВК, до другого туру проходять ВОЗ і ПОП. Підстав, що підрахунок бюлетенів, що залишилися, або паралельні підрахунки, змінять цю картину, немає.
  3. На результат ПОП вплинув адмінресурс, м’який, у вигляді матеріальної допомоги, підкуп виборців, «сітки» і безпрецедентна кампанія по відношенню до всіх його суперників. Але головної своєї мети він, судячи з усього, не досяг (про це нижче, в п.7).
  4. На результат ЮВТ вплинуло те, що фінал її кампанії, на відміну від старту (до якого я мав відношення), пройшов за похмурими партійними шаблонами, коли ЮВТ на мітингах агітувала вже і так вірних своїх прихильників. Та ще й в оточенні партійних лідерів, багато з яких стали місцевими громадськими алергенами.
  5. Мене відверто напружують 10% Юрія Бойка, який під час війни демонстративно веде переговори з керівництвом недоімперії.
  6. Мене ще більше напружують заклики топ-порохолюбов «розгорнути війну проти прихильників ВОЗа». Ці персонажі остаточно втратили орієнтацію в житті і людську подобу. І за свої дії вони повинні відповісти. Не тільки економічно – статтю за заклики до насильства і цивільних безладів ще ніхто не скасовував.
  7. Те, що підрахунок ЦВК йде бадьоро, без явних пауз, свідчить про те, що американці таки заблокували транзитний сервер штабу ПОП, що серйозно ускладнює фальсифікацію результатів на рівні ЦВК. І розрив між ВОЗом і ПОПом повинен залишитися на рівні 10%. А ПОП істерично наполягає на 2-3%.

Тут необхідне пояснення.

Справа в тому, що розрив в 10% для України є непереборним в другому турі. (Зрозуміло, при відсутності надзвичайних подій!). Психологічно непереборним. Тому що функціонери, особливо на місцях, при такому відриві не хочуть займатися агітацією, фальсифікацією та іншим, а починають домовлятися з тим, кого вони вже вважають майбутнім Президентом, і підігравати йому (згадайте вибори 2010 року).

  1. Відповідно, ПОП і його оточення спробують піти на заходи надзвичайні. Зокрема, крім абсолютно розгнузданої брехливої ​​пропаганди, є загрози ескалації на фронті, терактів, резонансних вбивств. Стримуючим фактором є жорстка позиція Заходу, який вимагає прозорості та демократичності виборів як попередньої умови для будь-яких розмов з ПОПом про його подальшу долю.
  2. Від ВОЗа і його команди зараз знадобиться не тільки креатив, чого у них в надлишку, але і жорсткість, прагматизм і готовність відповідати ударом на удар. Успіх ВОЗа в тому, що він повинен зробити з надутого ПОПа натуральне посміховисько, зокрема і на можливих дебатах.
  3. Відхід ПОП і його оточення з влади є загальнонаціональним завданням. Для його вирішення необхідна та сама єдність і скоординованість, яка була продемонстрована в 2004 році. Але попередніх умов дійсно має бути по мінімуму, інакше повторяться «любі друзі», але у ще гіршому варіанті.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв