Віктор Небоженко: Народний вердикт

432
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Зараз в експертному середовищі, серед політологів, соціологів і журналістів йде активне обговорення того, що ж сталося 31 березня? Що це було? Хто виграв, а хто програв на цих виборах? Давайте спокійно і свідомо спростимо складну політичну ситуацію до інтересів України та інтересів її основних гравців.

Історична місія Тимошенко і Зеленського в цій виборчій кампанії – звільнити Україну від Порошенка і його клану. От і все. Тимошенко свою частину роботи зробила. Тепер черга за Зеленським. Звичайно, Тимошенко більше підготовлена ​​до ролі президента, ніж Зеленський, але зараз головне позбутися Порошенка, це умова руху України вперед. Але якщо Порошенко, використовуючи свої важелі фальсифікації і підкупу, скандально «переможе» в другому турі, тим гірше для нього, бо легітимність такої перемоги буде мінімальною, тому що він відмовився виконати «народний вердикт» – піти з влади. А це означає не тільки втрату поваги і довіри населення, а й зростання радикальних ненасильницьких форм протесту проти такого президента, зневаженого країною і міжнародним співтовариством. Крім того, така «антинародна поведінка» впертого політика означає принципову відсутність діалогу між владою і народом. Народ свою думку висловив, а політик до неї не дослухався. Якщо політик вперто хоче за всяку ціну зберегти свою владу, то громадяни мають право не коритися наказам такого політика. У свою чергу, для утримання влади, отриманої нечесним, несправедливим шляхом, Порошенку доведеться переходити від методів брехні, розколу, підкупу і маніпулювання до прямих методів примусу, тиску, шантажу і репресій. Цього вимагає логіка формування будь-якого електорального авторитаризму і режиму особистої влади.

А Зеленський – це «чорна мітка» українців, які зневажають і не хочуть бачити Порошенка президентом, не більше. Зеленський, як політик, поки не альтернатива Порошенку, а засіб позбавлення від Порошенка. Виборці скористалися виборами, як приводом для вираження свого невдоволення Порошенком як президента. Не буде Зеленського – з’являться нові політики, бо в суспільстві є запит на зміну влади. А восени до Верховної Ради і під парламент прийдуть інші, більш радикальні політики, які вже не будуть церемонитися з Порошенком, бо його формальне переобрання не матиме політичної ціни ні для громадян України, ні для нових парламентарів. І все почнеться спочатку.

Тож, Порошенко даремно так сильно чіпляється за владу.

Джерело: Виктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв