Віктор Небоженко: Політична самотність

284
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Порошенко відчайдушно шукає публічної підтримки українського суспільства, еліти і своїх політичних супротивників. Йому дуже потрібна хоча б імітація підтримки його кандидатури у другому турі президентських виборів. Але навіть Смешко, Бойко і Ляшко відмовилися відкрито його підтримувати, не кажучи вже про більш дрібних кандидатів. Медведчук і Ахметов також зайняли вичікувальну позицію, згубну для політичних планів «порятунку рядового» Порошенка. Армія порохоботів, як і раніше, виливає жовч і ненависть на всіх, хто не вірить в чесну перемогу Порошенка, і годується тільки чутками з Банкової про секретну «чудо-зброю», яка в останній момент допоможе уникнути принизливої ​​поразки. Бо одна справа – програти «політичному важковаговику» Тимошенко і зовсім інша справа – програти «зеленому», недосвідченому і аморфному Зеленському.

Є ще слабка надія на співака Вакарчука, але той готовий побічно підтримати Порошенка, але за принципом – тепер голосуй серцем і розумом, і «по приколу» теж, як в першому турі. І ті численні, безликі технічні кандидати в президенти, якими Банкова наситила виборчий список, типу Юрія Тимошенка, найімовірніше, підтвердять репутацію Порошенка як нечесного і брудного політичного гравця, ніж допоможуть підняти його рейтинг у другому турі. А це означає, що фальсифікація і підкуп виборця у другому турі на користь Порошенка буде проходити дуже туго. Місцева бюрократія, мафія і бізнес вже відчули «запах поразки» Порошенки і намагатимуться дистанціюватися від нього, а не допомагати.

Я вже не кажу про силу політичної помсти з боку Тимошенко, яка справедливо впевнена, що саме Порошенко, через підкуп і фальсифікацію, вкрав у неї перемогу на виборах.

А головне – всі реальні кандидати в президенти, хто не пройшов у другий тур, вже думають про участь у парламентських виборах, як конвертувати, отримані результати на цих виборах, в успішну парламентську фракцію. Тому навіщо їм ризикувати підтримкою невдалого і скандального Порошенка, у якого вже немає реальних політичних аргументів і козирів і якому все одно не можна вірити.

Джерело: Віктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв