ЗМІ назвали ризики виходу Британії з ЄС для України

244
Журналісти Владислав Кудрик і Євгеній Єрошенко проаналізували наслідки виходу Великої Британії з ЄС для України.

У статті для Апострофа Кудрик і Єрошенко зауважили, що попри бажання деяких країн покинути склад ЄС України має намір навпаки приєднатися до організації. Тим не менше, основна увага в цьому питанні нині приділена Великій Британії, яка під час референдуму незабаром вирішить долю свого членства в Євросоюзі.
«Один із британських прихильників виходу з ЄС нещодавно порівняв Європейський Союз із могилою. Чи означає це, що Україна хоче добровільно залізти у труну? 16 червня у зв’язку з убивством депутата британського парламенту Джо Кокс, який виступав проти виходу держави з ЄС, Прем’єр-міністр Девід Камерон заявив про тимчасове призупинення кампанії з проведення доленосного референдуму Brexit. Тим не менше, ця подія, анонсована ще кілька років тому, не відмінена й відбудеться 23 червня. Під час плебісциту громадяни Великої Британії відповідатимуть на питання «чи варто країна залишатися частиною Євросоюзу чи краще їй покинути ЄС», − нагадали автори.
Вони також зазначають, що, з одного боку, Україна досить зацікавлена у покращенні єдності й економічного благополуччя європейського проекту, до якого з часом з’явиться можливість долучитися. Відповідно, з цієї точки зору аргументи противників руху України в напрямку Європи можуть реалізуватися, оскільки ЄС явно бачиться вже не таким, яким він був 2004 року, коли фактично лише починався євроінтеграційний шлях держави. Тим не менше, нині зовсім не кращий час для очікувань миттєвого отримання безвізового режиму від ЄС, його фінансової підтримки чи єдиного протистояння російській владі.
«Із іншого боку, можна згадати одну, але досить вагому причину, у зв’язку з якою сам по собі розвал Євросоюзу є невигідним для України: на це майже точно сподівається Кремль. Велика Британія як головний союзників США на континенті часто була голосом розуму в питанні щодо стримування Росії. Хто знає, чи було б запроваджено санкції, якби цю ідею не підтримав Лондон. У будь-якому разі, говорити з кожною країною «тет-а-тет» Москві зручніше», − підмітили журналісти.

Коментарi

Коментарiв