Віктор Лешик: Чи відбудеться шоу на «Олімпійському»

155
Віктор Лешик, журналіст

З одного боку – це прекрасно. Амфітеатр, прямий контакт з багатьма виборцями. Жива не відкоригована реакція стадіону на кожну репліку і кожну анти-тезу. Дух первинної прямої демократії. Афіни!
З іншого боку. Звичайно, це лише шоу. Не вірю, що воно взагалі відбудеться. Але це не консервативна поважна дискусія, а шоу.
А взагалі, ми до кіннця не усвідомлюємо, як протягом останніх 20 років цифрові технології змінюють сучасну людину. Гіпермобільність, оперативність і поінформованність, змога перенестись за секунди у будь-який кутоточок планети, де є веб-камери, чи супутникове спостереження; замовив на Амазоні в Нью-Йорку чи в Китаї у Алібаби – і за кілька днів воно матерізується вдома… Все це фактично відроджує психологію прямої дії первинного збирача, мисливця. У тому числі і в сфері політики. Представницька демократія вбивається навіть не цифровими технологіями, а новим мисленням посереднього виборця, яке сформуване тими технологіями. Уже все є для прямого без посередників (депутатів, конгресменів, сенаторів) врядування справ у твоєму місті, регіоні, країні і навіть на континенті у рамках наддержавного утворення такого, як ЄС. А законодавство про форми і механізми демократії писане за уявленнями 18-19 століть. От звідси йде дисонанс. Люди виросли, а їх змушують одягати дитячі штанці і вплітати у коси школярські бантики і переконують, що корупція – це необхідне непоборне зло представницької (непрямої) демократії.

Джерело: Viktor Leshyk

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв