Військовий аналітик назвав Україну ключовою ланкою оборони РФ

219
Російський військовий аналітик Павєл Фельгенгауер розкритикував Мінські переговори і прокоментував стратегію РФ щодо України.

На думку аналітика, Кремль застиг в очікуванні того, що Україні провалиться як держава. 
У коментарі Радіо Свобода аналітик гостро розкритикував Мінські переговори: «Мінськ-2» – це така формула, яку ніби всі визнають, але всі чудово розуміють, що її ніхто ніколи не виконає. Існують такі схожі резолюції щодо Близького сходу, які теж всі формально визнають, але по деяких із них вже минуло півстоліття, а вони все залишаються, і, вочевидь, вже ніколи й не будуть виконані. Дещо подібне й із «Мінськом-2».
На його думку, Кремль застиг в очікуванні того, що Україні провалиться як держава, і це є частиною визначеного стратегічного плану, який РФ навіть не приховує: Москва не може прийняти бажання українців орієнтуватися на Європу й інтегрування у певні євроатлантичні структури. У цілому для представників чинної російської влади це неприйнятно саме відповідно до розробленої стратегії, тому з цим боротимуться за допомогою різних методів: військовий, дипломатичних, економічних. 
Зокрема, Кремль може спробувати домовитися з певними політичними партіями в Україні, проте в будь-якому разі російська влада не допустить реалізації Мінських домовленостей, що дозволило б українській стороні завершити всю кампанію, подолати кризу на тимчасово окупованих територіях Донбасу і нарешті отримати «зелене світло» до євроінтеграції.
«Формально, «Мінськ-2» перетворився на таку палицю, якою всі по черзі б’ють одне одного по голові: мовляв, «ти не виконуєш» – «ні, це ти не виконуєш». Тобто, з одного боку, це привід для бійки, з іншого, доки наразі немає широкомасштабних бойових дій, то й добре, бо є «Мінськ», є спостерігачі від ОБСЄ. Вони, щоправда, тільки спостерігають, і від цих спостережень загалом мало що змінюється на полі бою. Це притаманне спостерігачам: вони там не для того, щоб когось карати, а для того, щоб писати якісь звіти, які потім ні на що особливо не впливають», − підсумував Фельгенгауер.

Коментарi

Коментарiв