Петро Олещук: Хвала баночкам для здачі аналізів!

201
Політолог Петро Олещук

Трохи позитиву. У всій цій історії зі стадіонами є один позитивний момент. Пригадуєте, з якими настроями ми зустріли 1 квітня? Зовсім не веселими. Градус ненависті вперше за роки ризикував вийти за межі власне політики і перекинутися на громаду.

Пригадуєте ці заклики вбивати прихильників певних кандидатів, відрізати «неправильні» області, припиняти підтримувати «неправильних» військових?

Все це серйозніше, ніж ми можемо думати. Тим більше, що, приміром, дехто з кандидатів підживлював ці настрої, намагаючись мобілізувати своїх прихильників проти «внутрішніх ворогів». Всі ці «загальні мобілізації» спиралися на ідеологію дегуманізації політичних опонентів. Власне, всі реальні громадянські війни починалися саме з дегуманізації супротивника. Там – «не люди», то чого з ними говорити?

Парадоксально, але заклик до дебатів від Зеленського і подальша карнавалізація дискурсу дещо знизили цю небезпеку. Не знаю, це було свідомо, чи ні, але результат є.

Суспільство іронізує, висміює, обурюється. Але закликів повбивати один одного вже не почуєш. І це добре.

Найголовніше. Ненависть і несприйняття знову переключилися з виборців політичних опонентів на самих політичних опонентів. Люди знову ненавидять політиків, а не сусідів. І це, як на мене, набагато краще. Краще карнавал, аніж різанина. Краще фотожаби, аніж фоторепортажі з місць зіткнень. Важко сказати, які електоральні бали кому принесе те, що відбувається, але все одно є надія, що ми пройшли вже «розвилку» до найгіршого сценарію. Хвала баночкам для здачі аналізів!

Джерело: Петро Олещук

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв