Володимир Лановий: Що порадити Порошенку?

1640
Володимир Лановий, український економіст і політик

Відкинути амбіції, спокуси і нашіптування придворної челяді та поступити як свідома державно мисляча людина: зняти себе з перегонів і цим самим послабити напругу в суспільстві, яка може обернутися серйозним розбратом у такий складний час.

Тимошенко і Зеленський у фіналі – це більш справедлива і чесна формула першого туру в очах українців. Також усі обставини показують, що ПОП у другому турі безнадійно програє Зеленському. Отже, Порошенко має усвідомити, що після виборів вспливуть усі факти масового підкупу виборців, вкидання псевдобюлетеней та подання псевдопротоколів з дільниць, керування серверами ЦВК, репресій бюджетників тощо. Новий президент не залишить їх поза увагою, настільки кричущими і нахабними є усі організовані попередником правопорушення.

А Порошенку зняття себе з перегонів дозволить трохи відбілити своє ім’я, зняти сором з усієї своєї сім’ї, згадати християнську етику, яку він ніби заохочує, зокрема, здійснити жертовність на благо народу і його дійсного вибору. Йти з високої посади треба гідно, як було написано на прапорі Євромайдану.

Не стати посміховиськом (а він вже почав блазнювати, бігаючи на забори сечі і крові) подібно Яценюку, який чіплявся буквально руками й ногами за прем’єрську кафедру. А ПОП може стати не тільки найбільшим посміховиськом, а й найогиднішим президентом в нашій історії.

Якщо ж він зніметься, то трохи збереже число реальних прихильників і зможе подолати прохідний процентний бар’єр на осінніх виборах до Верховної Ради. Не будуть зачинені для нього й двері до Європарламенту, стати членом якого він мріє.

Ще він зобов’язаний до передачі керма новому Президенту подати парламенту термінові законодавчі інновації, як на мене, дуже важливі:
– скоротити термін президентства до 4 років (так є у США і так було при Кравчуку);
– запровадити процедуру імпічменту президента;
– перейти до пропорційної системи виборів народних депутатів за відкритими списками;
– ввести ротацію (перевибори) половини депутатів кожні 2 роки (щоб не дати їм остаточно скурвитися за п’ятирічку, як ми зараз спостерігаємо).

Після добровільного зняття себе з перегонів і запровадження вказаних засадничих нововведень Порошенко зможе піти у відставку, не ховаючи своїх очей від людей і не переховуючись від судочинного покарання за кордоном.

Джерело: Володимир Лановий

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв