Віктор Лешик: У нас парламентсько-президентська республіка, а не «як на Банковій скажуть»

261
Віктор Лешик, журналіст

Так в бізнесі. Так і в політиці. Зрозумієш і задовольниш стійке бажання свого споживача – підеш у Форбс, будеш нав’язувати, надокучати моралізаторством і базарним штукарством – отримаєш бан і банкрутство.

Щось можна нав’язати, а чогось навіть не слід пробувати нав’язувати – це викликає дике роздратування і відторгнення, як тупа реклама на вулиці: ну, купи…

Те, що робить команда Зеленського, задовольняє усталене бажання українців – помститися брехуну, демагогу, словоблуду, який прийшов на крові й на на крові заробляє. Це не моя персональна думка – це те, що я чую в живому спілкуванні з живими людьми. Особисто я бачу і пам’ятаю, скільки корисного і важливого зробив Порошенко у роки свого президенства. Однак, я пишу і говорю постійно про потребу зрозуміти настрої та бажання багатомільйонного виборця України. Бажання, яке взявся задовольняти Зеленський, і досі йому це непогано вдається.

Фахівці усі 5 років наголошують на проблемі президента у нормальній комунікації з суспільством. Стиль, модель публічної поведінки Петра Порошенка така, що не могла не спричинит масового роздратування і обурення: пафосне мітингове звертання, постійне витання в історично-геополітичних емпіріях, недотримання своїх обіцянок, пихатість та й просто неприховане бажання всіх тримати за лохів.

Чесно кажучи, я коли роками спостерігав за ним, твердо був упевненим, що Порошенко не збирається вдруге балотуватися. Ну, так не може поводитися політик, що готується до демократичних виборів. Це абсурд. З такою поведінкою і з такими результами для кишені пересічного виборця слід або запроваджувати військовий стан, щоби тебе боялися, або не йти на вибори. Вибрали варіант, який висміюють у всіх підручниках з бізнес-стратегії – надокучливе нав’язування товару, від якого уже тривалий час йде стійкий неприємний запах. Ну-ну…

А щодо Зеленського. Він у свій час своє отримає і швидко побачить, як любов мільйонів за певних умов перетворюється на свою повну протилежність. А ще Зеленський – це шанс нарешті проснутися нашому політичному класу і зрозуміти – у нас ПАРЛАМЕНТСЬКО-президентська республіка, а не «ЯК НА БАНКОВІЙ СКАЖУТЬ».

Джерело: Viktor Leshyk

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв