Віктор Лешик: Ще одне випробування для України – вибори до парламенту ЄС

199
Віктор Лешик, журналіст

Конґресмен-демократ від штату Кентукі Джордж Йемен розмовляє з президентом Авраамом Лінкольном щодо голосування за відміну рабства:
– Я теж ненавиджу рабство. Але ми не зовсім готові до їхнього звільнення. Лишилося багато питань.
Лінкольн:
– Ми й до миру не готові. Коли він настане, він принесе нам проблем і загроз більше, ніж за весь час цієї кривавої війни. Нам доведеться імпровізувати і експериментувати.

Цитата з фільму Стівена Спілберґа чомусь дуже і дуже нагадує мені сьогоднішні дискусії. Як чорт ладану, ми боїмося самого слова «експеримент». Страх перед змінами – це точно якість необхідна, щоби бути успішним у 21 столітті? Зеленський – це експеримент, а другий термін Порошенка – ні? Скажу більше – основний експеримент, який нас зачепить серйозніше, аніж ми сьогодні можемо собі уявити – це травневі вибори до парламенту ЄС. Тобто постаті Дональда Туска, Ж-К Юнкера, які сьогодні на фотках поруч з Порошенком, як у тому фільмі «Назад в майбутнє», уже скоро зникнуть. Прихід до влади популістів і симпатиків Путіна надзичайно вірогідний. Чи будуть під загрозою після того наш безвіз і наша Асоціація з ЄС? Можливо, але у першу чергу можливе скасування санкцій країн ЄС проти Росії. Австрія, Італія, Угорщина уже давно про це говорять. Чи залежать дії європейців від того, кого ми 21 квітня оберемо? Ніскільки. Для них Україна сьогодні – це чемодан без ручки: корумпована, розбалансована, не здатна до новаторства і есперименту, не цікава для інвестицій і неприваблива для збуту товарів через низьку платоспроможність населення.

Джерело: Viktor Leshyk

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв