Олександр Кочетков: Порошенко прагне здаватися білим, пухнастим, у білих лосинах і на білій конячці

343
Олександр Кочетков, політолог

Ефір на «1 + 1» з Порошенком і Зеленським не дивився, хоча і не засуджую.

Не дивився, бо головна подія – вотум недовіри українців Петру Порошенку – вже сталася. Все інше – бризки аналізів, не захоплює.

Однак почитав відгуки тих, хто дивився, і хочу зробити кілька зауважень.

Кажуть, що ВОЗ нахамив ПОПу, що очікувано.

Грубіянити – недобре, тим більше, по відношенню до якого-ніякого, але символу держави, яким ти сам маєш намір бути, як вірно зауважила з цього приводу ЮВТ. (Вона вдало вписалася в роль морального арбітра нинішніх півнячих боїв). Але коли діючий Президент називає тебе загрозою національній безпеці і погрожує розгорнути проти тебе «по-справжньому жорстку боротьбу», то втриматися в рамках всепрощення і смиренності складно.

Кажуть, що ПОП намагався бути мудрим і стриманим, що теж не сюрприз.

Він все життя прагне здаватися білим, пухнастим, в білих лосинах і на білій конячці, а нам потрібно було в це вірити. Однак ті, хто мав невимовне щастя спілкуватися з ПОПом особисто, можуть підтвердити, що стриманість і толерантність притаманні йому ще менше, ніж безкорисливість. Так що не вимагай від інших того, що не робиш сам.

Те, що прихильники обох кандидатів вважають, що псевдодебати виграв саме їхній кумир – абсолютно закономірно.

Тому що порохолюби побачили Петра Олексійовича, який сміливо прийшов і гладко ораторствував. А Зе-фани побачили, що Володимир Олександрович нелюбого їм Президента не поважає і правильно робить.

Кожен залишився при своїх. Але якщо для лідера забігу збереження прихильників – розумна тактика, то для відсталого – це розучування свого похоронного маршу.

Власне, Порошенко зараз намагається просто мінімізувати підсумковий розрив, що зробить його вже очевидний програш не таким принизливим. І поліпшить позиції при торгах із Заходом, який наполягає на неприпустимості зриву виборів і цивілізованої передачі влади.

І ще про специфіку ситуації.

Громадяни порохолюби, ось якби ПОП нахамив Путіну, ви б що? Напевно, аплодували б захлинаючись від такої патріотичної сміливості, адже Путін – ворог України. А якби ВОЗ нахамив Путіну? Ну, не аплодували б, звичайно, але і не засуджували.

А ось тепер зробіть над собою зусилля і уявіть, що виборці Зеленського вважають Порошенка приблизно таким же ворогом України, як і Путіна. Тим більше, що ПОП і ВВП, трапляється, навіть разом на антизеленських плакатах присутні.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв