На виконання антикорупційних законів Україні потрібна політична воля, − експерт

258
Очільник міжнародної організації з боротьби з корупцією Тransparency International Хосе Уґас прокоментував законодавчі зміни в України в частині протидію корупціонерам.

За словами глави Тransparency International, Україна вже ухвалила необхідну законодавчу базу, що дозволить притягнути до кримінальної відповідальності клан колишнього Президента Віктора Януковича, представників якого звинуватили в корупції й незаконному виведенні коштів за кордон. 
«Серйозні корупційні схеми були побудовані в цій країні у період діяльності минулого режиму. Неймовірну кількість коштів розікрали в Україні та вивели за кордон. Ці факти треба відповідально розслідувати і передати органам правосуддя. Особливо це стосується справи Віктора Януковича, який втік з України та не реагує ні на які звернення. Ми сподіваємося, що нова українська влада докладе максимальних зусиль і застосує всю політичну волю для повернення активів, які були вкрадені в Україні, та для того, щоб передати правосуддю Януковича та інших осіб, щоб провести розслідування та підтвердити їхню причетність до злочинів, які мали місце в той період», − наголосив в інтерв’ю Радіо Свобода Уґас.
Він також зазначив, що Кабінет Міністрів України підготував і запровадив низку правил, які допоможуть вирішити частину проблеми, проте вся ідея може провалитися, якщо для її реалізації не вистачить політичної волі.
«Ось що ми сказали урядові, міністру юстиції, Президенту та Генеральному прокуророві – те, що нині потрібна політична воля, щоб застосувати ці правила та змусити їх працювати. Недостатньо мати потрібні норми на папері, якщо вони не працюють у реальності! Нині вкрай необхідно, щоб це сталося. І ми, міжнародна організація громадянського суспільства, що має представників у більш ніж сотні країн, підтвердили українському урядові свій твердий намір підтримати зусилля щодо допомоги Україні, щоб за корупцію відповідали перед правосуддям, а також допомогти повернути вкрадені активи настільки швидко, наскільки це можливо».

Коментарi

Коментарiв