Віктор Небоженко: Вибір без ілюзії або жалю

496
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

У мене немає жодних ілюзій щодо Зеленського як політика і президента. Це поки лише гострий «народний інструмент» боротьби українських виборців проти брехливого і цинічного президента-олігарха Порошенка, який витратив весь час не на реформи і добробут народу, а на особисте збагачення і створення піраміди елітної корупції в країні.

Зеленський, напевно, не зробить нас щасливими, але він позбавить нас загрози національній безпеці – колишнього президента Порошенка, який за п’ять років непомірно сконцентрував в своїх руках величезну владу, власність і маніпулює народом, як хоче.

Тому вибори на користь Зеленського – це легальний, ненасильницький спосіб звільнення України від Порошенка, який весь час обманював, травив і «розводив» українців.

Зеленський ще тільки МОЖЕ виявитися політичною помилкою більшості українських виборців, а Порошенко ВЖЕ зараз виявився невдалим і небезпечним для України президентом. До того ж, як показали ці вибори, він виявився потужним циніком і нахабним шантажистом. Він відрито загрожує Україні: або я – Порошенко, або Путін. А якщо Порошенко переобереться, то він буде ще й помститься всім за те, що українці намагалися вирватися з-під його панування і демагогії. Зневажений, принижений, викритий Порошенко буде спиратися тільки на силу і примус. Весь свій багатий політичний досвід і бійцівські якості Порошенко направляє на експлуатацію народу і придушення його волі.

Зі слабким президентом Зеленським ще можна буде боротися, а з переобраним Порошенком вже не можна – це буде Путін-2 з українським маскуванням. Тому мені не шкода Президента України Порошенка.

Нас відучили боротися за своє майбутнє. Натомість привчили боятися майбутнього. Привчили терпіти і виживати, і жити тільки сьогоденням. Це не правильно. За ці п’ять років Порошенко цинічно привчив нас до думки, що реформи вигідні лише владі й купці корупціонерів, а не народу. Тепер ми боїмося будь-яких змін в країні. Саме цього і хоче Путін для України – вічні злидні та животіння поруч з Росією.

Українські політики, на прикладі Янковича і Порошенка, повинні навчитися нести відповідальність за своє цинічне поводження і обман народу. Регулярна зміна влади, на всіх поверхах, повинна стати нормою і правилом української політики. Тому Порошенко повинен піти зараз, а не завтра або наступного разу. Не треба брати поганий приклад з Росії, де незмінюваність режиму особистої влади Путіна є єдиним досягненням і гордістю Росії за останні 20 років.

А якщо Зеленський буде поганим президентом, стане повторювати шлях Порошенка або Януковича, то ми не будемо чекати п’ять років, а разом будемо його критикувати, виправляти і боротися, а не докоряти один одногму в невдалому голосуванні і терпіти. Наприклад, через акції протесту або дострокові президентські вибори тощо, поки ситуація не зміниться на краще. Або конституційним шляхом «полегшимо» посаду президента, щоби вона не була такою спокусливою для політиків.

Українці повинні навчитися контролювати або тиснути на владу. Бо, як показала 25-річна історія незалежності, будь-яка українська влада автоматично починає нахабніти, «сідати на шию» народу, як, наприклад, це сталося при похмурому президентові Януковичі або життєрадісному президентові-олігарху Порошенку. Інакше навіщо взагалі демократія, вибори і політика в Україні?

Не треба боятися і гадати, треба діяти.

Джерело: Виктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв