Мінський процес не вирішить питання конфлікту, − Марчук

194
Представник України у підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук прокоментував роль Мінського процесу у вирішенні конфлікту на Донбасі.

«У Мінському форматі треба розуміти, що всі учасники переговорного процесу в Мінську, за виключенням лідерів «нормандської четвірки», рішень не ухвалюють. Учасники переговорного процесу напрацьовують компромісні пропозиції, бо ідеальні пропозиції має кожна сторона», – наголосив в інтерв’ю Громадському Марчук. 
На думку дипломата, Мінський процес – це лише напрацювання можливих компромісних рішень. Напередодні зустрічей у цьому форматі кожна зі сторін узгоджує позицію і обсяг компромісів, питання щодо відступів і наступів у дипломатичному сенсі.  
«Я хочу сказати, що вирішуватися питання щодо Донбасу буде не в Мінську, а вирішуватися буде на Банковій, у Кремлі, у Вашингтоні і Брюсселі. Там буде вирішуватися доля цієї війни», – зазначив український представник. 
«Здавалося б, усе очевидно, російська агресія всіма доведена, Росія опирається і виглядає ще більш по-дурному, заперечуючи очевидні факти, які мають всі фізичні компоненти. Сподіватися що Мінський процес вирішить питання – ні, він і не призначений для того, щоб вирішувати. Це механізм підготовки, механізм опрацювання всіх технологій, які потім треба спустити на рівень польових командирів, на місцевості все пройти. Переговорний формат не можна розглядати як такий, що вирішить проблему, це –  інструмент. А рішення ухвалюватимуть президенти України, Росії, Штатів і НАТО якоюсь мірою», – підкреслив Марчук.
Крім того, репрезентант України у Тристоронній контактній групі прокоментував загибель чотирьох бійців «Добровольчого українського корпусу» неподалік Авдіївки, що є незаконним збройним формуванням, у зв’язку з чим терористи почали звинувачувати Україну у невиконанні своїх зобов’язань.
«Так, ми мали проблему з цього приводу в Мінську. Це використовується дуже ефективно проти нас. Українська сторона, військове керівництво офіційно заявили, що сьогодні на лінії фронту тільки дві структури – Збройні Сили України, а за ними – Національна гвардія, інших немає. І раптом такі події. Тому тут доведеться попрацювати дуже серйозно і в політичному сенсі, не кажучи вже про військові адміністрації. Я думаю, це треба скоріше вирішити», – зауважив дипломат.

Коментарi

Коментарiв