Віктор Небоженко: Чому Кремль почав з провокацій

212
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

По-перше, Путін страшенно розлютився через те, що українські виборці відкинули його таємного протеже – президента Порошенка, який попри антиросійську риторику під час виборів залишався вірним молодшим партнером Кремля щодо контролю над Україною.

По-друге, Зеленський виявився байдужим до нахабного і нездійсненного для будь-якого Президента України плану Медведчука з «нормалізації» відносин з Росією ціною відмови від національних інтересів нашої країни. Багато хто побачив у цьому провокаційному плані спробу під шумок виборів «спокусити» недосвідченого Зеленського, приспати його стійкість, а також відчайдушну спробу Медведчука зайняти те саме місце поруч з новим президентом, яке він займав всі ці роки поряд з Порошенком – куратора і «смотрящего» за президентською владою, захисника інтересів путінської Росії в Україні. Поки Зеленський не повівся ні на те, ні на інше.

А зараз вже Порошенко переконує Путіна, що вся ця історія із Зеленським – тимчасове явище, легка неприємність і політична випадковість. Путін повірив клятвам Порошенка, що упродовж року колишній президент дуже скоро за допомогою Кремля поверне собі владу над Україною.

Ось чому почалася така потужна синхронізація дій Порошенка і Путіна щодо України після виборів. Зараз вони одночасно, з різних сторін, агресивно критикують молодого Президента України, не даючи йому схаменутися або толком відповісти.

Це добре видно з координації дій Путіна і Порошенка. Не треба забувати, що у колишнього президента Порошенка разом колишньою главою Нацбанку України Гонтаревою, яка втекла у Лондон від українського правосуддя, є величезний досвід з обвалення цінності української валюти і керованого зростання інфляції. Це триразове знецінення гривні у них називалося «загоном оленів». Ця парочка на маніпуляції курсом гривні заробила величезні гроші. Тепер цей досвід роботи щодо «загону оленів» в пастку Порошенко переніс на українських виборців. Так, наприклад, одночасно з паспортною авантюрою Путіна Порошенко домігся ухвалення Верховною Радою сумнівного і дуже суперечливого Закону про українську мову, який не тільки робить вдячними і «ручними» виборців Галичини, але несподівано ставить в незручне становище другосортних російськомовних українців Південного Сходу України. Таким чином Порошенко «жене» масу розгніваних і схвильованих жителів Південного Сходу України в сітку Кремля. Адже, як синхронну реакцію на цей закон про українську мову, Кремль запропонував скривдженим громадянам України вихід із ситуації – отримати паспорт Росії, тим самим стати на внутрішню політичну опозицію до Києва. Крім того, поєднання набрання чинності цим Законом і з роздачею паспортів Росії різко погіршує шанси щодо мирного вирішення військового конфлікту на окупованих територіях Донбасу. І це не випадковість.

Така синхронізація дій Порошенка, який програв вибори і хоче реваншу, і Путіна говорить про те, що Кремль не залишить Україну в спокої, поки не доб’ється глибокої дестабілізації обстановки, і колишньому президенту Порошенку в цій грі уготована незавидна роль нової проксі-сили путінської Росії, якою б мовою він не говорив.

Джерело: Виктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв