Віктор Лешик: Москва повторює сирійський сценарій поблизу кордонів США

262
Віктор Лешик, журналіст

Досі ніхто не зміг винайти ефективний сценарій для протидії Путіну. Його тактика проста: в якійсь країні із застарілим диктаторським режимом, вибухають стихійні противладні акції протесту. Проливається на вулицях перша кров. Урядам, які мають формальну легальність, Москва протягує руку допомоги. Фарширує країну своєю технікою, засобами спецзв’язку, станціями ППО і загонами приватних російських армій. Залізними лещатами тримає потрібний їй режим. Так вчинив Путін нещодавно в Сирії, продовжує у Венесуелі. Так збирався зробити і в 2014 році в Україні. Майдан не дозволив. Та й Янукович не дарма ж від удару яйця в груди колись непритомнів.

Однак фактична окупація і утвердження у Сирії та Венесуелі – це лише перша частина сценарію. Своїми репресивними діями по відношенню до повсталого народу, дефіцитом харчів і ліків і подальшим крахом економіки Путін через керовану міграцію включає дестабілізацію регіонів, які є або геополітичними противниками (США, Велика Британія) або мають для Москви значний економічний інтерес, як ринок збуту своїх енергоносіїв.

За потреби інтесифікується мігрантський рух із зон постійних воєнних дій в країни зі стабільною економікою. Це викликає невдоволення виборців у стабільних країнах і вони до влади приводять власноруч людей з правими і вкрай правими поглядами, навіть можна назвати расистськими і профашистськими. Це вже приносить серйозні дивіденди Москві – в Сирії Росії, як розплату за допомогу, маріонетковий уряд на 50 років подарував морський порт і військову базу. У Німеччині за нової правлячої коаліції інтенсивно стали реалізовувати політично згубний для ЄС проект «Північний потік-2». Але чи не найголовніший приз для Путіна – це розсварити країни, що входять до блоку НАТО. На вибори до Європарламенту, що будуть у цьому місяці, чимало йде політиків не лише з антимігрантською, але й з антиамериканською риторикою. ЗМІ лівого спектра і ЗМІ російські змогли утвердити в головах значної частини корінних європейців думку, що це американці самі зруйнували у 2001 році свої хмарочоси і вбили три тисячі своїх громадян, щоби зруйнувати згодом Ірак і Лівію. І це працює. Потужно працює.

На початку Майдану у 2014 році Путін обурювався тим, що нібито саме американці, а не ганебне правління Януковича спричинили масові протести проти «законо обраної влади». Він так і сказав: «Ну, прямо влезли в наш огород и копаются там».

Тобто складалося у когось враження, що Путіна цікавить відродження СССР, ну, максимум – російської імперії ( цього дотримується у тому числі один з авторитетних доповідачів у Давосі Ювал Ной Харарі). Однак ситуація з Венесуелою показує, що плани Путіна не обмежуються «городами імперії». Москва повторює сирійський сценарій поблизу кордонів із США. А жодного контрсценарію на горизонті не видно. Санкції голосно ухвалюють проти Росії і тихо скасувують або просто саботують.

Отже, все тільки починається.

Джерело: Viktor Leshyk

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв