Заява Генсека РЄ про Україну цинічна й обурлива, − Геращенко

246
Народний депутат України Ірина Геращенко, яка 20 червня брала участь у робочому засіданні групи Європейської народної партії в рамках пленарного засідання ПАРЄ, прокоментувала заяву Генерального секретаря РЄ Турбйорна Яґланда щодо українського питання.

Сергій Соболєв поставив спільне від нашої української делегації питання Генеральному секретарю Ради Європи Яґланду (на жаль, тільки він зміг це зробити, інші потрапили в хвіст списку): як так трапилося, що в щорічній доповіді Генсека про права людини на 104 сторінках немає жодного слова про порушення фундаментальних прав людини в анексованому Криму і окупованому Донбасі, жодної згадки про тортури і арешти кримських татар, заручників, порушення права на життя, свободу слова, безпеку. 
На нашу думку, Яґланд дав жахливу і цинічну відповідь! Він заявив, що начебто інформація про стан щодо прав людини в окупованому Криму і на Донбасі не увійшла в щорічну доповідь про права людини…тому що в цю доповідь включають інформацію, отриману від особливих моніторингових місій РЄ і так далі. А так як до Криму і Донбасу ніякі місії минулого року не допускалися, то і ніяка інформація в доповідь не увійшла! 
Це просто жахіття! Відповідав він дуже невпевнено, і його позиція викликає обурення. Виходить, що якщо Російська Федерація закрила від світу окуповані території, то відтепер РЄ мовчатиме про знущання над українцями і кримськими татарами? Просто ганьба. Наша делегація готує листа з обуренням цією позицією.

Коментарi

Коментарiв